26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Yüzerek 1 saatte tam 510 kalori yakabilirsiniz!

Yüzerek 1 saatte tam 510 kalori yakabilirsiniz!
18 Haziran 2016 06:00

Tatil boyunca düzenli yüzerek hem zayıflayıp hem de vücudunuzu biçimlendirebilirsiniz!

Yaz mevsimi ile özdeşleşen şeylerden biri tatil ve tabi ki yüzmedir. Hemen herkes yüzmeyi çok sever ve tatil boyunca denizden ya da havuzdan çıkmaz. Ancak denizde ve havuzda geçirdiğimiz zamanı farklı stillerde yüzerek harcarsak oldukça yüksek miktarda kalori harcama şansına sahibiz.

Yani denizde ya da havuzda öylece durmak, ya da yavaş hareketler ile yüzmek yerine ciddi şekilde yüzmek saatte 500’den daha fazla kalori yakmayı sağlıyor!

Sırt üstü yüzerek 510 kalori harcayabilirsiniz!

1 saat süresince sırt üstü yüzerek tam 510 kalori harcayabilmek mümkün. Bu da tatil boyunca her gün ara vererek 2 saat boyunca sırt üstü yüzerek günde 1020 kalori harcayabileceğiniz anlamına geliyor ki bu kadar çok kaloriyi hem de bu kadar zevkli bir şekilde harcayabilmek harika bir şey.

Serbest stil yüzmek 470 kalori harcatıyor

Yine bir saat boyunca serbest stilde yüzerek 470 kalori harcayabilirsiniz.  Ancak serbest stilde yüzerken kollarınızın ve bacaklarınızın hareketlerinin doğru olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kelebek stili 10 dakikada 100 kalori harcatıyor

En zor yüzme stillerinden biri olan kelebek 10 dakikada tam 100 kalori harcatıyor. Ancak bu zorlu stilde 1 saat süresince yüzebilmek mümkün değil. 10 dakika süresince kelebekleme yüzerken hem kalori yakıp hem de vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırarak vücudunuzun biçimlenmesini ve forma girmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP