24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Yüzdeki Tüyler için Nohut Maskesi

Yüzdeki Tüyler için Nohut Maskesi
06 Temmuz 2018 13:14

İstenmeyen tüyler genel sorunumuz ama yüzdeki tüyler göz önünde olduğundan daha da sevimsiz olabiliyor.

İstenmeyen tüyler genel sorunumuz ama yüzdeki tüyler göz önünde olduğundan daha da sevimsiz olabiliyor. Hormonal bozukluklar, genetik yatkınlıklar veya tüy renginden kaynaklı yüzde tüylenmeler sosyal hayatta özgüvenimizi etkileyen birer sorun olarak karşımıza çıkabilir.
 
Tüyler ile ilgili kişisel görüşüm kişinin kendini rahat hissetmesi yönünde. Kişisel bakıma özen gösteriyoruz ama vücudumuzu olduğu gibi kabullenmek de bize kalmış. Kendimizi nasıl rahat hissediyorsak o şekilde hareket etmeliyiz diye düşünüyorum.
 
 
#GizemDenio :Procsin güneş kremi 50 faktör yorumları
 
Şimdi gelelim yüzdeki tüylerden nasıl kurtulacağımıza. Yüzünüzdeki tüyleri almak için epilasyon, ağda, iple alma ve cımbız gibi yöntemler en bilinenleri. Ancak yüzdeki tüyleri almak için kullanılabilecek bir yöntem daha var. Nohut unu maskesi.
 
Yüzdeki tüyler için nohut unu maskesi tarifi
1 fincan nohut unu
2 tatlı kaşığı zerdeçal
Süt
 
Bir kasede nohut ununu ve zerdeçalı iyice karıştırın. Üzerine karıştırarak yavaş yavaş süt ilave edin. Çırpma teliyle karıştırın ki topaklanma olmasın. Ardından kek hamuru kıvamına gelen karışımı dudak üstü yani bıyık ve yüzünüzdeki istenmeyen tüylerin üzerine sürün.
 
#Gizemdenio :Gillette Venus Breeze incelemesi
 
Karışım kuruyana kadar bekleyin. Ilık su ile durulayın. Havlu ile pat pat yaparak kurutun. Yüzdeki tüyler için nohut unu maskesi tarifi haftada birkaç kez uygulanabilir.
 
Yüzdeki tüyler için nohut unu maskesini yaparken tahriş, kızarıklık, kaşıntı gibi sorunlar yaşarsanız en hemen yıkayın ve nemlendirici sürün.
 
Denediğiniz yöntemler varsa bana yazar mısınız? :)
 
 
gizemaydogan.com
Facebook/gizemaydogancom
Instagram/gizemaydogan
Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP