USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

Yeni Volkswagen Touareg
19 Mayıs 2018 05:03

Selman ÖZTÜRK / [email protected] Uzun zamandır beklenen yeni Touareg'in üzerindeki örtüler kaldırıldığında bu lüks SUV tüm cafcafıyla meraklılarını selamladı. Volkswagen'in sırrı artırmak için emin aralıklarla görsellerini paylaştığı yeni Touareg, nihayet tüm ayrıntı.

Selman ÖZTÜRK / [email protected]

Uzun zamandır beklenen yeni Touareg'in üzerindeki örtüler kaldırıldığında bu lüks SUV tüm cafcafıyla meraklılarını selamladı.

Volkswagen'in sırrı artırmak için emin aralıklarla görsellerini paylaştığı yeni Touareg, nihayet tüm ayrıntılarıyla tanıtıldı. Serinin en lüks ve en teknolojik versiyonu olan bu arabada, Volkswagen rakiplerine sanki alan okumuş.

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

DIŞ TASARIMDA VOLKSWAGENVARİ DEĞİŞLER

Volkswagen, özellikle Arteon modeliyle beraber tuttuğu yeni tasarım dilini, Touareg'e de zaferle uygulamış. Taşıtın ön görünümünde ilk dikkati sürükleyen nokta, panjurla tümleşik ön farlar. VW'ye özel Matrix LED far sisteminin entegre edildiği bu far oturumları, gelecek modellerde de sıkça kullanılacak.

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

Yeni Touareg, daha önceki versiyonuna göre artık çok daha büyük olacak. Daha Önceki kasaya oranla 7,7 santimetre daha geniş olan taşıt, aynı zamanda 4,4 santimetre de daha uzun. Seyahat etmeyi beğenenler için de hoş bir haber var: Touareg'in 690 litre olan valiz hacmi, artık 810 litre! Üstelik tüm bunlar olurken, Volkwswagen bu devasa vasıtayı daha önceki versiyona göre 106 kg rahatlatmayı muvaffak olmuş.

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

TEKNOLOJİ KOKAN İÇ DİZAYN

Anlaşılan o ki, Volkswagen geniş multimedya ekranlarını artık tüm modellerine entegre edecek. Yeni Touareg'in iç dizaynında da göze ilk çarpan ayrıntı dijital bir ekrandan oluşan kadran ve 15" ebadında devasa bir multimedya ekranı. Analog düğmeleri tarihe gömmek isteyen Volkswagen mühendisleri, taşıtın çoğu ekipmanına ait hakimiyeti bu ekrana vermiş.

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

340 BEYGİR GÜCÜYLE ASFALTA YAPIŞACAK

Yeni Volkswagen Touareg'in tasarımı gibi motoru da elden geçirildi. 3.0 litre hacimli V6 dizel motoru 286 at eforunda olacak. Aynı hacme sahip benzinli V6 ise 340 at eforuna sahip. Volkswagen ilerleyen zamanlarda 421 atlık turbo dizel V8 motoru da stoka ilave edecek.

8 ileri otomatik şanzımanla desteklenen yeni Touareg, motorla bütün geçimli çalışan bu eforlu şanzıman sayesinde yanılgısız bir performans amaçlıyor.

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

FİYATI AÇIKLANMADI

Yeni Touareg'in ehemmiyetli ayrıntılarını paylaşan Volkswagen, en ehemmiyetlisini başka bir deyişle taşıtın fiyatına söylemedi. Volkswagen yetkililerinin daha evvel yaptıkları konuşmalarda verdikleri tüyolara göre açıklayacak olursak, mevcut Touareg ile yeni Touareg arasında hatrı sayılır bir maliyet farkı olacak.

Yeni Volkswagen Touareg'in tüm detayları belli oldu

Mevcut Touareg'in başlangıç maliyetinin 591 bin lira olduğunu göz önünde bulundurursak, yeni Touareg'in 750 bin lira altında bir yaftaya sahip olması düşük bir olasılık gibi görünüyor.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP