USD
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Yeni telefonlardaki çentiği ortadan kaldıran Android uygulaması [İndir]

Yeni telefonlardaki çentiği ortadan kaldıran Android uygulaması [İndir]
06 Mayıs 2018 16:01

Teknoloji devi Apple‘ın yeni uslu telefonu iPhone X, ilk olarak Essential Phone ile yaşamımıza giren çentikli yapıyı çok popüler hale getirdi.

Teknoloji devi Apple‘ın yeni uslu telefonu iPhone X, ilk olarak Essential Phone ile yaşamımıza giren çentikli yapıyı çok popüler hale getirdi. Bir Hayli bireyin beğendiği, genelde ise hoşlanılmayan çentik, görüldüğü üzere yeni Android telefonları ele geçiriyor. İşte buna üçüncü parti bir uygulama çözüm getiriyor.

Zachary Wander adlı geliştirici, Android uslu telefonlar için geliştirdiği “Nacho Notch — Notch Hider” gibi acayip adlı bir uygulama ile karşımızda. Bu uygulamanın misyonu Android telefonlardaki çentiği yazılımsal olarak saklamak. Temel olarak arayüzün en üstünü baştan sonra siyah gale getiren uygulama, bu sayede çentiği telefon genelinde görünmez hale getiriyor. Bunu tamamen fiyatsız olarak kullanıcılarına sunan Nacho Notch — Notch Hider, acayip ve bir o kadar da kullanışlı görünüyor. Buna eş bir uygulama iOS tarafında da yer alıyor ancak oradaki kısıtlamalar tesirli bir çözüm oluşturmuyor. Android daha özelleştirilebilir olduğu için çentik tamamen saklanabiliyor.

İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR
iPhone X’un en çok tenkit etilen yanını başka bir deyişle çentiğini kopyalayan Android uslu telefonlar [Galeri]

Çentik için eş bir çözüm Huawei P20 ailesinde yüklü geliyor

Dün ortaya çıktığı kadarıyla Huawei‘nin P20 ailesinde yer alan çentik yazılımsal olarak kapatılabiliyor. Bunun için telefona bir “Çentik” alternatifi koyan işletme, böylece böylece bu çıkıntıyı genel kullanımda şahısları rahatsız etmeyecek forma sokuyor. Alternatif etkin edildiği zaman arayüz düz bir hal alıyor ve bu da dayanaksız uygulama, oyunlar ve videoların görüntüsü hoşlaştırıyor.

Alakalı Video

Çentikli son uslu telefon

Nacho Notch — Notch Hider

Nacho Notch — Notch Hider

Maliyet Fiyatsız Ebat Değişken Yükle Google Play Store

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP