USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Gülen mi CIA’yı buldu CIA mı Gülen’i!..

Birkaç gündür Sabah'ta yayınlanan Fethullah Gülen'le ilgili "FETÖ 'gönüllü' CIA ajanı oldu" başlıklı haber ilgiyle okundu. Haber, adı verilmemiş istihbarat birimlerinin hazırladığı bir rapora dayanıyor.
O raporu hangi kurum hazırladı bilmiyorum ama o raporda, Gülen'in geçmişiyle ilgili biraz araştırma yapan biri olarak, o geçmişin karanlık noktalarına ilişkin özellikle de CIA ile 'gönüllü' ilişkinin geçmişine dair hiçbir bilginin olmaması ilginç değil mi?
Bu noktada şüpheye düşmemek mümkün değil. Acaba Türkiye'deki istihbarat kurumlarının elinde cemaatin karanlık geçmişine ilişkin bilgi mi yok, yoksa bunun araştırılması mı engelleniyor? Ya da hâlâ MİT veya Polis İstihbarat'ta cemaat mi etkili?
İşin doğrusu, bu soruların cevabı bu yapıyla mücadelenin seyrini de etkileyecek önemde. O cevabı bekleyeceğiz ama şu da biliniyor; Fethullah Gülen'in hem derin yapılarla hem de istihbarat örgütleriyle ilişkisi hiç de öyle gizli saklı değil. Geçmişi de hayli gerilere uzanıyor.

Yazının devamı için tıklayınız...


17 Haziran 2016 04:59
Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP