USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Xbox koluna sahip denizaltı

Xbox koluna sahip denizaltı
16 Mayıs 2018 12:05

Amerika Birleşik Devletleri Donanması bir denizaltı aldığında ve Donanma Komutanı Richard V.

Amerika Birleşik Devletleri Donanması bir denizaltı aldığında ve Donanma Komutanı Richard V. Spencer bu vasıtayı "teknolojinin ve yeniliğin asıl bir mucizesi" olarak belirlediğinde, bu denizaltının popüler bir reyin makinesini kapsamasını herhalde beklemezsiniz. Ancak USS Colorado, yeni jenerasyon atak hüneri ile bir Xbox hakimiyet kolunu birleştiriyor.

Hakimiyet kolu, iki fotonik direği hakimiyet ediyor. Bu direkler, daha önceki filmlerinden tanıyabileceğiniz periskopların varisi olarak düşünülebilir. Bu direkler görülebiliyor ve teleskop kollarında kızılötesi kameralar bulunduruyor. Reyin kollarının bu vasıtalara bağlanmasının kimin düşüncesi olduğuna dair ise hali hazırda bilinmiyor.

Colorado'nun hakimiyetini alacak olan komutan Reed Koepp'in Associated Press'e söylediğine göre bu mevzuda iki ehemmiyetli etmen bulunuyor: Xbox hakimiyet kolları ucuz ve daha genç olan denizciler bu kolların çalışma biçimleri ile daha bilindikler. Donanmanın sitesinde belirtilene göre bu taşıt, reyin hakimiyet kollarına sahip olan ilk denizaltı olacak. 

Denizaltının kendisinden kazançsak... 115 metre uzunluğunda, 34 metre genişliğinde ve su altında takribî olarak 7.800 ton ağırlığında olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu denizaltı, içerisindeki nükleer reaktör sayesinde yakıt gereksinimi de dinlemiyor.

Natürel ki bu, video oyunların savaşın ciddi arazisine adım attığı ilk misal değil. Hatta Pentagon tarafından kaynak sağlanan projeler neticeyi ortaya çıkan oyunlar da bulunuyor. Bazı oyunlar, personel eğitiminde yoğun bir biçimde kullanılıyor.

Evvelki HaberYeni Nokia Telefonlar Yolda! Sonraki HaberHuawei P20 Pro ve P20'ye Azami Anekdot! Kaynak: www.chip.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP