USD
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Vladimir Putin'den Türkiye açıklaması

Vladimir Putin'den Türkiye açıklaması
07 Haziran 2016 18:34

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk akımı doğalgaz boru hattından vazgeçmediklerini belirterek, Türkiye siyasi sorunların olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu Moskova'da ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen ikili, doğlagaz konusunda önemli açıklamalar yaptı.

"PROJEDEN VAZGEÇMEDİK AMA..."

Putin, burada yaptığı konuşmada, "Türk Akımı doğalgaz boru hattı  projesinden vazgeçmedik ancak Türkiye ile bazı siyasi sorunlarımız var. Ayrıca,  Avrupa Komisyonunun, söz konusu proje için konumunun netleşmesi gerekiyor. Şu an  böyle bir netlik söz konusu değil.” dedi. Avrupa’nın Ruz doğalgazını ithal etmek istememesi halinde başka  pazarlar bulacaklarını savunan Putin, Rus gazının İsrail’e ihraç edilmesi  konusunda da görüşmelerin devam ettiğine işaret etti.

NETANYAHU TÜM DÜNYAYA KAPILARI AÇTI

Netanyahu da Rus şirketlerin, İsrail’deki doğalgaz projelerinde yer  alması için herhangi bir hukuki engel bulunmadığını ifade ederek, ülkelerindeki  enerji projelerinin geliştirilmesi noktasında kapılarının tüm dünya şirketlerine  açık olduğunu belirtti.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP