USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Uzun süredir beklenen özelliği getiren “Chrome 66” çıktı [İndir]

Uzun süredir beklenen özelliği getiren “Chrome 66” çıktı [İndir]
06 Mayıs 2018 16:01

İnternet devi Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome, bugün beklenen 66.

İnternet devi Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome, bugün beklenen 66. sürümüne aktüellendi. Windows, Mac, Linux, Android ve iOS için çıkan yeni versiyon, ehemmiyetli yenilikleri birliktesi getiriyor.

Uzun müddettir testleri yapılan Chrome 66, dediğimiz gibi ehemmiyetli özelliklerle geliyor. Burada ilk olarak otomatik oynatma meselesini çözen özellik karşımıza çıkıyor. Artık tarayıcı bir sayfada yer alan ve otomatik biçimde oynatılan video ya da sesli içerikleri yasaklıyor. Daha evvel her site için elle yapılması gereken kapatma operasyonu, artık standart olarak kapalı geliyor. Bu da gerçekten büyük fayda sağlıyor. Zira bazı vaziyetlerde gerçekten internet siteleri rahatsız edici içerikleri son seste açabiliyor. Yeni versiyonda ayrıca kayıtlı şifreler tarayıcının dışarısına çıkartabiliyor. Böylece internet siteleri için kaydolunan şifreler CSV dosyası olarak alınabiliyor. Ayrıca varsayım edeceğiniz üzere bir hayli güvenlik geliştirmesi de 66. versiyon içerisinde faal olarak yer alıyor. Arayüzde ince farklılıklar yapıldığı da söyleniyor.

İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR
Xiaomi Mi 6X için ilk fotoğrafı tanıtım videosu [izle]

Google Chrome popülerliğini kaybetmiyor

Google ekosistemine entegre yapısı ve süratiyle öne çıkan tarayıcı, son yarıyılda RAM kullanımı mevzusunda da ilerleme gösteriyor. Yapılan tüm teknik altyapı farklılıklarına buradan erişebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde herkese açılacak yeni versiyonun masaüstü versiyonu buradan, mobil versiyonları ise alttan elde edilebiliyor.

Alakalı Video

İşletmeden hayati ehemmiyete sahip teknoloji

Chrome

Chrome

Maliyet Fiyatsız Ebat 96.7 MB Yükle App Store Maliyet Fiyatsız Ebat Değişken Yükle Google Play Store

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP