USD
19°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Uçan arabalar düşündüğünüzden daha yakın bir gerçek olabilir - Globe and Mail

Uçan arabalar düşündüğünüzden daha yakın bir gerçek olabilir - Globe and Mail
01 Haziran 2018 14:12

Bu fotoğrafı galerisinde aç div> PAL-V Liberty sadece bir tanesidir.

Bu fotoğrafı galerisinde aç div>

PAL-V Liberty sadece bir tanesidir. şirkete göre üç ciddi uçan araba, şirkete göre.

Jerome Wassenaar div>

Renate Mueller o anlardan birine sahipti. Vancouver’daki VanDusen Botanik Bahçesi'nde bir gösteri bıraktıktan sonra, onun Bentley GTC'sini vale alması için 25 dolar nakit paraya ihtiyacı yoktu. Ve yakındaki ATM makinesi bozuktu.

Dünyanın ilk gerçek ticari uçan otomobili olan PAL-V Liberty'ye sipariş veren ilk Kanadalı olma yolunda bir an oldu.

Mueller park ikilemini düşündüğü için, Bentley'in “En İyi İngiliz” tişörtünü giydiğini fark eden iki adam bir konuşmayı vurdu ve arabasını almak için para teklif etti. Onları havaalanına götürmeyi teklif ederek iyiliğe geri döndü, ama yine de yakıt almak için nakit ödemek zorunda kaldığında yardımlarına ihtiyacı vardı.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

div> div> div> div> div>

“Sanırım bir Bentley’de bir bayan tarafından dolandırıldık” diyor.

Bir tur golf sahası rezerve edildi. Ve Mueller, iki adamın Hollanda merkezli PAL-V - Kuzey Amerika, Kuzey Amerika ve Kuzey Amerika'da başkan yardımcısı Mark Jennings-Bates'in başkan yardımcısı Andre Voskuil'in üst düzey yöneticileri olduğunu öğrendiler.

div>

Az önce, uzun süredir Vancouver'daki iş arkadaşının ne zaman planladığından şüpheleniyorlardı.

“Daha sonraki bir öğlen yemeğindeydi, bana doğruca baktı. Göz ve dedi ki, 'Seninle gerçekten sinirlendim,' Jennings-Bates hatırlıyor. “Bir doğum günüm var ve kendime uçan bir araba alacağım. Neden bana bir tane satmaya çalışmadın? ”

“ Dedim ki, 'Hiç sorun değil,' dedi.

Bu fotoyu galeride aç div>

Araba / gyrocopter, yollarda seyahat etmek için katlanır ve daha sonra havadar hale gelir.

Jerome Wassenaar div>

PAL-V Liberty, iki tekerlekli, üç tekerlekli bir araba / gyrocopter olup, yollarda seyahat etmek için katlanır ve daha sonra havadar olmak

Uçmaya başlamak için yayıldı, çelik ve karbondaki bir çekirgeye benziyor.

Son Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan PAL-V Liberty, gelişmekte olan sadece üç ciddi uçan arabadan biri, Jennings-Bates diyor. Düzenleyici onaylar yolda kalırsa, teslimatlar iki rakipten - AeroMobil (Slovakya'da yerleşik) - ve şimdi Geely tarafından Çin'e ait olan Terrafugia'dan - 2020 yılına kadar başlayacak.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

div> div> div> div> div>

Hikaye, reklamın altında devam ediyor < /

 
div> div>

PAL-V, 2008 yılından bu yana Avrupa Hava Güvenliği Ajansı (EASA) 'nın lider regülatörüyle tartışıyor. yanı sıra ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Ulaştırma Kanada. PAL-V, 140 saatlik pilot testini tamamlama gereği ile, araçları pazara sunmak için “bulmacanın son parçası” na sahip olmaya yakındır.

Üç tekerlekli bir araç olduğu için, Liberty teknik olarak Kanada'da bir araba olarak değil - bir motosiklet olarak sınıflandırılır - ve otomobillerin gerektirdiği çarpışma testine uymak zorunda değildir.

Mueller yeni arabasını almaya hevesli.

Bu fotoğrafı galerisinde aç div>

Mueller'i PAL ile yeniden tanımlayın -V Cenevre Motor Show'da Liberty.

PAL-V div>

“PAL-V'yi seviyorum” diyor. “Dünyadaki en sevdiğim, en sevdiğim araba.”

“Cenevre Otomobil Fuarı'nda onu gördüğümde ona aşık oldum” diyor. “Bir araba kadar iyi görünüyor ve bir gyrocopter gibi gözüküyor.”

Son doğumgünü partisinde, Mueller arkadaşlarına araba satın alma kararını açıkladı ve “biraz şokta” bıraktı. ”

Hikaye reklamın altında devam ediyor

< / div> div> div> div> div>

Yaklaşık olarak 664 kilo ağırlığında olan PAL-V, 246 kilogram insan ve kargoya ve 200 beygir gücüne sahip olabilir. uçak motoru, 140 km / s'lik "ekonomi" seyir hızında 500 kilometreye kadar gidebilir.

“Arkadaşlarıma,“ Par 3'te kalkışabilirim ve Par 4’e geçebilirim ”diyorlar,” diyor hevesli bir golfçü olan Mueller.

Sadece Kuzey Amerika'da (ve dünyada sadece 90) 25 Special Edition Libertys satılacak ve ucuz olmayacak. 599.000 ABD doları fiyat etiketi ile, döviz kurları Kanada'ya 1 milyon dolara yakın bir model koydu. Takip eden Spor modeli 399,000 ABD Doları karşılığında sunulacak.

Ve PAL-V'yi satın almak isteyen insanlar için bir sıkıntı yok. “Bugün, gördüğümüz, maceraperest iştahı olan çok zengin insanlar ve sadece“ Elbette ”diyorlar. Jennings-Bates diyor. “Açıkçası herhangi bir soru sormuyorlar bile. Sadece diyorlar ki, just Sadece bir tane alabilir miyim? Benim için bir tane alabilir misin? Ve karım için de bir tane alacağım. ”Bu yüzden alıcıların psikografik profillerini düzeltmek çok zor.”

Bu fotoğrafı galerisinde aç div>

PAL-V Liberty, 140 km / s'lik "ekonomi" seyir hızında 500 kilometreye kadar gidebilir. < /

Jerome Wassenaar div>

Mueller, birleşme ve devralmalarda çalışan, kendini üreten bir girişimci, fiyatın önemli olduğunu, hatta birileri için bile olduğunu itiraf ediyor.

Bir simülatördeki "test uçuşunda", uçağa başarıyla dokundu - ve ardından yuvarladı.

Ancak fiyatlara rağmen, Jennings-Bates PAL-V'nin özellikle hem yol hem de hava yolculuğu gerektiren iş uygulamalarında oldukça işlevsel olabileceğini söylüyor. Potansiyel bir müşteri, bir domuz çiftçiliği operasyonu için destek sunduğunu ve Liberty'nin sunduğu esnekliğe ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Mueller, Özgürlük'ü British Columbia'daki bazı proje yerlerine uçmak için kullanabileceğini söyledi. “Alt anakarada küçük havalimanları var” diyor.

Mueller, taşımanın geleceği olarak gördüğü PAL-V'nin emriyle öncü olduğunu biliyor.

Gelen kutunuza ücretsiz olarak gönderilen haftalık Drive bülteni için kaydolun. Instagram'da bizi takip edin @globedrive.

Yeni bir araba için mi alışveriş yapıyorsunuz? Yeni araba, kamyon ve SUV'larda en son indirimleri, indirimleri ve oranları görmek için yeni Dünya Sürücü Oluşturma ve Fiyat Aracı'na göz atın. Fiyatını almak için buraya tıklayın. .

Kaynak: www.theglobeandmail.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP