28°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Uber'in sürücüsüz araç testleri yasaklandı

Uber
19 Mayıs 2018 05:23

Arizona eyalet valisi Doug Ducey, Uber CEO'su Dara Khosrowshahi'ye bir mektup yollayarak sürücüsüz vasıtalarla alakalı sınamaları sonlandırmasını istedi. Ducey, mektubunda geçtiğimiz günlerde yaşanan ölümcül kazanın, Uber'in sürücüzü vasıtasının güvenlik standartlarının .

Arizona eyalet valisi Doug Ducey, Uber CEO'su Dara Khosrowshahi'ye bir mektup yollayarak sürücüsüz vasıtalarla alakalı sınamaları sonlandırmasını istedi.

Ducey, mektubunda geçtiğimiz günlerde yaşanan ölümcül kazanın, Uber'in sürücüzü vasıtasının güvenlik standartlarının karşılanması noktasında büyük bir galibiyetsizliğe uğradığını gösterdiğini belirtti.

Uber'in sürücüsüz araç testleri yasaklandı

ÖZERK ARAÇLARIN GELECEĞİ TARTIŞILIYOR

Uber, yaşanan kazanın ardından yaptığı testleri gönüllü olarak durdurduğuna söylemişti. Ancak Ducey'in bu kararı firmanın önümüzdeki yarıyılda testlere tekerrür başlama umutlarını da harcamış oldu.

Ducey, “Ulusun güvenliğini geliştirmek, her zaman için Arizona'nın sürücüsüz taşıt testine yaklaşımının en ehemmiyetli alanıdır. Temennim, bu teknolojiyi kullanan tüm işletmeler için en ehemmiyetli unsurun ulusun güvenliği olmasıdır. Arizoona bu mevzuda hoşgörü göstermeyecektir" dedi.

Uber'in sürücüsüz araç testleri yasaklandı

TÜM TESTLER DURDURULDU

Uber daha evvel Arizona ile beraber Kaliforniya ve Pensilvanya'da da sürücüsüz taşıt testleri yapmıştı. Kazanın ardından tüm eyaletlerdeki testlerini gönüllü olarak durduran firma, ne zaman başlayacağı mevzusunda ise bir söyleme yapmamıştı.

Uber'den Vali Ducey'in mektubu üzerine yapılan söylemede, "Soruşturmalara elimizden geldiği kadar destekçi olmaya devam edeceğiz ve diyalog kanallarını sarih yakalayacağız." denildi.

Uber'in sürücüsüz araç testleri yasaklandı

Kaynak: www.ensonhaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP