24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Trump, Batı Virginia seçmenlerini Don Blankenship'i seçmemek için uyardı

Trump, Batı Virginia seçmenlerini Don Blankenship
07 Mayıs 2018 22:35

Resim telif hakkı Getty Images Resim yazısı Blankenship, devletin ilk iki cumhuriyetinde eşit olarak oy kullanmaktadır.

Boşluk Resim telif hakkı Getty Images Resim yazısı Blankenship, devletin ilk iki cumhuriyetinde eşit olarak oy kullanmaktadır.

ABD Başkanı Donald Trump, Batı Virginyanların kendisini "Trumpier'den Trumpier" olarak tanımlayan Cumhuriyetçi bir aday için oy kullanmaması konusunda uyardı.

Eski bir kömür baronu olan Don Blankenship, 2010 yılında 29 işçinin öldüğünde hapisten çıktıktan sonra gözaltına alındı.

68 yaşındaki ABD Senatosu için ikiye karşı koşuyor. Cumhuriyetçiler.

Batı Virginyanlar, Kasım ayı ortasında yapılacak seçimlere adaylarını belirlemek için Salı günü oy kullandılar.

Cumhuriyetçi seçimlerin galibi, muhalif olan bir Demokrat olan Senatör Joe Manchin ile karşı karşıya gelecek Başkan Trump'ın politikalarından bazıları. _101209297_gettyimages-926087648.jpg Resim telif hakkı Getty Images Resim yazısı Blankenship, 2010 yılında mayına 29 kişi öldükten sonra hapsedildi

Neden Blankenship bu kadar tartışmalı? H2>

Massey Energy'nin eski başkanı bir yıl hapis cezasına çarptırıldı. Üst Büyük Şube çukur felaketinin ardından güvenlik yönetmeliklerini ihlal etmek için komplodan suçlu bulundu.

Eski ABD kömür CEO'su hapis cezasına çarptırıldı

Ancak, Pazartesi günü güdükte, Blankenship’in ABD hükümetinin ölümcül patlamasına neden oldu.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında hapishaneden serbest bırakıldıktan sonra, siyasi adaylığını son derece muhafazakar bir v Washington'daki ana akım Cumhuriyetçileri engellemek.

"Aslında Çin ailesi on milyonlarca dolar verdi." _89115680_gettyimages-98280425.jpg Resim telif hakkı Getty Images Resim yazısı Yirmi dokuz erkek Büyük Şube'deki bir patlamada öldü

Bay McConnell'in karısı ABD Ulaştırma Bakanı Elaine Chao, Tayvan'da doğdu ve Çin kökenlidir.

Boşanma ayrıca Kendisine karşı çıkmak için politik bir grup başlatmış olan McConnell, "Cocaine Mitch" olarak görev yaptı.

Uyuşturucunun, 2014 yılında, Kolombiyalı yetkililer tarafından, McConnell'in sahibi olduğu bir şirkete bağlı bir kargo gemisinde bulunduğu bildirildi. tüzük, kaos olmasalar da, kaos olmasalardı.

Bay Trump'ın Pazartesi günkü yorumlarına yanıt veren bir bildiride, Blankenship şöyle dedi: "Kuruluşun içinde olmamı istemedikleri için kuruluş yanlış bir şey. ABD Senatosu ve Başkanın gündemini tanıtmak. "

Blankenship'in yeni reklamı, medyaya kendi politik kahramanının oyun kitabından çıktığı bir saldırıyı içeriyor.

"Sahte haberler de benim sözlerimin kullanımıyla suçlanıyormuş gibi davranıyor. 'Çin halkı' 'diyor Blankenship.

"Çin'in bir ülke değil, bir ırk olduğunu fark etmiyorlar." Resim telif hakkı Getty Images Resim yazısı Kentucky Senatör Mitch McConnell ve eşi ABD Ulaştırma Sekreteri Elaine Chao

Ne Alabama'da oldu? h2>

"Alabama'yı hatırla," dedi Trump Pazartesi günkü tweet'de, reşit olmayan kızlarla uygunsuz davranış iddiaları arasında Senato seçim kampanyasını kaybeden Cumhuriyetçi Roy Moore'a atıfta bulundu.

Başkanın tweet'i, ilk başta Bay Moore'u desteklediğinden bahsetmedi.

Blankenship Pazartesi günü geri döndü: "Başkan Trump 'un politikalarını hepimiz çok seviyoruz, ancak bir şeyler doğru anlamadığını biliyoruz.

Kaynak: www.bbc.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP