USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Tesla'dan ölümlü kaza sonrası kafa karıştıran açıklama

Tesla
19 Mayıs 2018 04:04

Amerika Birleşik Devletlerinde Highway 101 adlı yolda geçen Cuma alana gelen kazada bir Tesla Model X alev topuna dönmüştü.

Amerika Birleşik Devletlerinde Highway 101 adlı yolda geçen Cuma alana gelen kazada bir Tesla Model X alev topuna dönmüştü. Sürcüsünün seyir halindeyken bir anda direksiyon kontrolünü kaybetmesi ve bariyerlere çarpmasının ardından vasıtanın yarısı kül olmuştu.

Tesla'dan ölümlü kaza sonrası kafa karıştıran açıklama

'GÜVENLİK BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ'

Tesla, fotoğrafı internet sitesinden mevzuyla iilgili şu söylemeyi yaptı:

"Güvenlik, yaptığımız her şeyin ve aldığımız her kararın merkezinde yer almaktadır. Bu nedenle, Tesla'nın bir kazaya karışması ve birinin yaşamını kaybetmesi hepimiz için çok güç. Tesla olarak, soruşturmada dayanak önerimizi sunmak için yetkililere eriştik."

Tesla'dan ölümlü kaza sonrası kafa karıştıran açıklama

'NE OLDUĞUNU BİZ DE ÖĞRENMİYORUZ'

Çarpışma sonrası oluşan büyük zarar sebebiyle, vasıtanın bilgilerine henüz erişemediklerini söyleyen yetkililer, "Günlük bilgileri kurtarmak için yetkililerle yakın bir biçimde çalışıyoruz. Ne olduğuna dair bizim de bir bilgimiz yok.  Daha evvel Model X'in böyle bir zarar seviyesine eriştiğini hiç görmedik" dedi.

Amerika Milli Araştırma Müesseseyi, Tesla Model X’in karıştığı kaza hakkındaki soruşturmasını sürdürüyor.

Tesla'dan ölümlü kaza sonrası kafa karıştıran açıklama

Kaynak: www.ensonhaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP