USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Teknik Yapı 10.5 milyar liralık değer yaratacak

Teknik Yapı 10.5 milyar liralık değer yaratacak
29 Nisan 2018 08:02

Son aylarda gayrimenkul sektöründe yaşanan serinkanlılığı değerlendiren Teknik Yapı İdare Heyeti Başkan yardımcısı Umut Durbakayım, sektörün kendi devingenlerin her türlü negatifliği yenebileceği belirtti.

Son aylarda gayrimenkul sektöründe yaşanan serinkanlılığı değerlendiren Teknik Yapı İdare Heyeti Başkan yardımcısı Umut Durbakayım, sektörün kendi devingenlerin her türlü negatifliği yenebileceği belirtti. Türkiye'nin geçtiğimiz 20 sene içinde bir hayli kriz ve meseleyle karşılaştığını anımsatan Umut Durbakayım, Ulusal Birlik ve Milli Güçbirliği ile hepsinin üstesinden gelindiğini ifade etti. Türk ekonomisi ve iş dünyasının her seferinde en ön saflarda yer alarak ve tek beden olarak krizlere başkaldırdığının altını çizen Durbakayım “Türk iş dünyası, ortaya çıkan her meseleyi bir evvelki krizden aldığı eforla aşmasını öğrendi ve öğreniyor. Zira biz geleceğimize güveniyoruz ve ulusal beraberliğimizi hiçbir eforun yıkamayacağını öğreniyoruz” söylemesinde bulundu.

Büyüyen Türkiye'nin önüne bir hayli mani çıktığını ama buna karşın ev satışlarının her sene bir evvelkinden daha iyi performans sergilediğine dikkat çekten Umut Durbakayım, Teknik Yapı'nın sergilediği performansın ise sektördeki genel sihrime trendin üzerinde olduğunu söyledi.

Teknik Yapı'nın da bu süreçte Türkiye ekonomisine ehemmiyetli katkıda bulunduğunun altını çizen Umut Durbakayım, “Son 7 senede 2 milyon metrekareden fazla inşaat asıllaştıran Teknik Yapı, 17 ayrı projesinde toplam 12 bin 24 daireden oluşan 7.3 milyar liralık kıymet yarattı.

Her gün vasati 5 daire inşa ederek vasati 2,8 milyon liralık kıymet yaratan Teknik Yapı, mevzubahisi projelerinin çoğunu inşaat bitirilmeden satma galibiyeti gösterdi” biçiminde konuştu.

Hem Teknik Yapı'nın hem de Türkiye'nin eforuna inandığının altını çizen Umut Durbakayım, 2018 seneyi sonuna kadar takribî 3.2 milyar bedelindeki üç yeni projenin daha satışa sunulacağına söyledi. Durbakayım, Teknik Yapı'nın son 7 senede reelleştirdiği projelerin 8'i Bağdat Caddesi'nde, 3'ü Kadıköy Fikirtepe'de, 2'si Kartal'da olmak üzere Tuzla, Maltepe, Halkalı ve Denizli'de yükseldiği bilgisini paylaştı.

Serinkanlılığı kendi eforumuzla aşıyoruz

Teknik Yapı, satışlarda yaşanan serinkanlılığı günün koşullarına uygun çözümlerle aşıyor. Teknik Yapı'nın sürdürülebilir galibiyetinin arkasında finansal eforu ve harcayıcı memnuniyetine müteveccih çözümleri olduğunu ifade eden Umut Durbakayım, günümüzde yaşanan faiz ve maliyet meselesini de kendi öz kaynaklarını devreye alarak çözdüğünü kaydetti.

Yüksek faiz ve yüksek maliyet arasında sıkışan ev maliyetleri ve beynelmilel finans piyasalarında çembere alınan Türk ekonomisinde oluşan bilinmeyenliğin alıcılarda yarattığı baskının Teknik Yapı'nın öz kaynak eforu ile aşıldığını anlatan Umut Durbakayım şunları söyledi;

“Teknik Yapı olarak, aylık bazda yüzde 1,2'ye varan faiz oranlarının alıcı üzerinde yarattığı baskıyı, ötelenen alım arzını ortadan kaldırmak için öz kaynaklarını kullanıyoruz. Faizlerin ev maliyetlerine yarattığı çarpan tesirini asgariye sürüklemek için özel uyuşma yaptık. Faiz ve vade mevzusunda bankalara katkı yaparak -100 ay vadede dahi 0 faiz sunarak-, son harcayıcının alım eforunu basitleştiriyoruz. Ayrıca, inşaat safhasında ve inşaat sonrasında kendi ihtimallerimizi kullanarak maliyetleri harcayıcı lehine düşürüyoruz.”

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP