USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Şenay Akay yapımcılarına dava açtı

Şenay Akay yapımcılarına dava açtı
14 Haziran 2016 09:49

Ünlü manken Şenay Akay, bir dönem sunuculuğunu yaptığı "Hayatın Ritmi" programının yapımcılarının kendisini taciz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Ünlü manken Şenay Akay, yapımcılarına cinsel taciz, tehdit ve darp iddiasıyla dava açtı.

Akay, geçen yıl sunucusu olduğu "Hayatın Ritmi"programının çekimleri sırasında yapımcılarına "sizinle çalışmak istemiyorum" diyince, iki yapımcı Akay’a saldırdı. Akay, yapımcılar Tolga ve Altar Sarıoğlu kardeşlerle davalık oldu.

Akay'ı odaya kilitledikleri, darp ve tehdit ettikleri iddia edilen iki kardeşe, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "cinsel saldırı", "yaralama" ve "tehdit" iddialarıyla dava açıldı.

Tolga Sarıoğlu'nun 8 yıl, Altar Sarıoğlu'nun ise 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

Tartışma sırasında kendisini öpmeye kalkışan Altar Sarıoğlu'nu tırnaklarıyla yaralayan Akay'a da "tehdit ve basit yaralama" iddiasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 

ZORLA ÖPÜP TEKMELEDİLER

Akay, verdiği ifadede şöyle dedi: "Onlara çalışmak istemediğimi söyledim. Bunun üzerine T.S. ve A.S. üzerime yürüyüp sinkaflı küfürler etti. A.S., iki omzumdan tutarak beni dudaklarımdan zorla öptü. O sırada bana tekme attılar. Asıl ben şikayetçiyim."

ŞENAY AKAY KİMDİR?

1980 yılında Antalya'da doğan manken ve model olan Şenay Akay, ses sanatçısı Müşerref Akay'ın yeğenidir. Eğitimini Akdeniz Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Modelliğe 14 yaşındayken başladı. 2001'de önce Best Model of Turkey, ardından Best Model of the World yarışmalarını birincilikle tamamladı.

2012 yılında 17 yıllık modellik hayatını anlatacağı bir kitap yazacağı medyada geniş yer bulmuştur.Günümüzde hala pek çok açılış ve defilede modellik yapmaya devam etmektedir. Akay, 1,5 yıl evli kaldığı Buğra Özçetin'den kendisini aldatması nedeniyle 2006 yılında boşanmıştır.2009 yılında imaj danışmanlığı da yapmıştır.

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP