USD
24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

‘Seçime antre tarihi’ni değiştiren İYİ Parti sözcüsü: Eşimin önerisi, Erdoğan’ı kandırdık

‘Seçime antre tarihi’ni değiştiren İYİ Parti sözcüsü: Eşimin önerisi, Erdoğan’ı kandırdık
21 Nisan 2018 17:08

Sözcü Çıray, erken seçim tarihinden önce yaptığı ilk açıklamada, 28 Haziran’dan itibaren yapılacak olası bir seçime girebileceklerini söylemişti.

Sözcü Çıray, erken seçim tarihinden önce yaptığı ilk açıklamada, 28 Haziran’dan itibaren yapılacak olası bir seçime girebileceklerini söylemişti. Ama Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken tercih gündemiyle görüşmesinin ardından Çıray, “Başkanlık divanı, İYİ Parti’nin seçimlere yeralma için tüm hukuki koşulları yerine getirdiği 22 Aralık 2017 tarihinden altı ay sonradan yani 22 Haziran 2018 tarihini izleyen her seçime katılabileceği gerçeğinin her türlü tartışmanın ötesinde olduğunu deklare eder” demişti.Reklam
Sözcü’den Uğur Dündar, Çıray’a bu ‘karmaşa’yı hatrlattı.

Çıray şöyle cevap verdi: “Bu sorunuz üstüne özgür basının mensuplarından özür dileyerek Türk siyasi tarihine geçecek trajikomik bir olayı nakletmek zorundayım. Sayın Hür Özel’in, Sayın Bahçeli’nin dominant tercih kararını İYİ Parti’nin seçimlere giremeyeceği tarihe tarafından hesapladığını açıklaması üstüne seçmenlerimizde bir tereddüt oluştu. Bu konuda endişeleri giderecek bir anlatmak üzere bilgisayarımın başında çalışıyordum. zaman zaman kıymetli dostum ve danışmanım Melih Yürüşen’le de telefonda erken seçim tarihinin, İYİ Parti’nin önünü kesecek şekilde hakim seçim tarihine dönüşeceğini konuştuk. Bunun üzerine konuşmalarımıza kulak misafiri olan eşim, ‘Ben olsam bu açıklamada İYİ Parti’nin seçimlere girme hakkını elde ettiği reel tarihi yazmam. Göreceksiniz; açıklamanızda hangi tarihi yazarsanız ortaklar ondan önceki tarihi erken seçim tarihi olarak açıklayacaktır. Hem bu nedenle niyetlerini de test etmiş olursunuz’dedi. Kadınların altıncı hisleri güçlüdür. Bunun üzerine ben de risk aldım ve İYİ Parti’nin 28 Haziran’da seçime girme hakkını kazanacağını açıkladım. Sonucu biliyorsunuz: Süper egemen tercih tarihi 24 Haziran olarak açıklandı. Böylece Saray Koalisyonu’nun Sayın Akşener’den korktuklarını deneme ettik, ortaya çıkardık. Selmin’e teşekkürler. Çünkü herkesin kandırdığı Erdoğan’ı bu kere da biz kandırdık.”

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP