USD
19°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

İLKELERİMİZ


Sorumluluk, tarafsızlık, sadelik, açıklık, kesinlik, doğruluk, çok seslilik, katılımcı yayıncılık, eğiticilik... HABERALFA ekibi olarak sitemizdeki haberlerin her zaman yapı taşlarını bu kelimeler oluşturacak.

İnternet gazeteciliğinin içine aldığı yeni enformasyon teknolojileri, yeni medya ahlakı, vatandaş haberciliği, metin, resim, hareketli görüntü, ses, anlık yorum ve katılım HABERALFA'in internet bilincini daha da geliştirmesi için yalnızca öncü olacak.

Son olarak, HABERALFA yeni medya ahlakı kapsamında, Basın Meslek İlkelerine uymayı ve gazetecilik yapmayı taahhüt eder...

YASALARA UYGUNLUK


Türkiye Cumhuriyeti'nin, Basın Kanunu'nda kitle iletişim araçları olarak internet haber sitelerinin yasal olarak tanınmaması, haber sitelerini de 2007 yılında çıkan 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun" kapsamında tutuyor.

Sitemiz resmi olarak Anadolu Ajansı ve Doğan Haber Ajansı resmi abonesi olarak, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına, % 100 uygun olarak yayın yapmaktadır.  

Sitemizdeki tüm alıntı haberler telif hakkına saygı ve kaynak gösterilerek yayınlanmaktadır. Sitemiz, kişi, kurum ve kuruluş haklarına, bireylerin özel hayatlarına ilişkin yayınlara dikkat etmekte ve saygı göstermektedir.

HABERALFA, aksi sabit olaylarla ilgili haberi düzeltmeyi, gerekirse haber, fotoğraf ve görüntüyü yayından kaldırmayı taahhüt eder.