USD
24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Rusya'dan Türkiye kararında geri adım

Rusya'dan Türkiye kararında geri adım
09 Haziran 2016 04:43

Uçak kriziyle gerginleşen Türk-Rus ilişkilerinde en büyük zararı gıda ve tarım sektörü görmüştü. Rusya bu konuda geri adım atmaya hazırlanıyor.

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye'den sebze ve meyve ithalatını tümüyle yasaklama niyetinde olmadıklarını açıkladı.

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı Başkanı yaptığı açıklama ile Türkiye'den çok sayıda gıda ürünü ihraç ettiklerini belirterek, tümüyle sebze ve meyve ithalatını yasaklamayacağını açıkladı.

TÜMÜYLE YASAK YOK

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye'den sebze ve meyve ithalatını tümüyle yasaklama niyetinde olmadıklarını açıkladı.

"YENİ TEHDİT TESPİT EDİLİRSE O ZAMAN BAKARIZ"

Rusya'nın böyle bir şey planlamadığını belirten Dankvert, "Kendimize öyle bir görev belirlemedik. Tehditleri değerlendirerek hareket etme görevini belirledik. Eğer (bitki sağlığı konusunda) yeni tehditler tespit edilirse o zaman bakarız" dedi.

Türkiye'den çok sayıda gıda ürünü ihraç ettiklerini belirten Rosselhoznadzor Başkanı, "Neden daha sıkı olalım? Çalışmamız gerek" diye kaydetti. Dankvert, halihazırda Türkiye'den limon ve greyfurt olmak üzere sadece birkaç meyve türü ithal edildiğini hatırlattı.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP