25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Pixie saç modelleri

Pixie saç modelleri
18 Haziran 2016 10:00

Bu yaz pixie saç trendiyle hem şıklığı hem de rahatlığı yakalayın.

Son senelerde "kadın dediğin uzun saçlı olur" algısını kıracak ve  bayanları  en az uzun saç kadar  seksi ve  havalı gösterebilecek olan  Pixie modellerinin kullanımıyla   sık sık karşılaşmaktayız. Hollywood starlarının sıklıkla yararlandıkları saç trendlerinden olan "pixie"saç trendi, aslında 60 yıllarda bayanlar arasında oldukça moda olan saç modellerindendir.  60 ların  en çok tutulan saç modellerinden  olan kısa haircuts  pixie saç modelleri, özellikle minyon yüzlü ve hoş suretlere sahip olan bayanlara  çok yakışmakta.

Kendine güvenen bayanların oldukça sık tercih ettiği pixie saç kesimleri aynı zamanda  gustosu  ve  stil sahibi olan bayanların da tercihidir.Yanı sıra geçmişte aktristlerin ve  şarkıcıların 1 numaralı tercihi olan  pixie saç trendini günümüzde , Emma Watson, Halle Bery, Anne Hatavey gibi ünlülerden de çok iyi biliyoruz aslında.  

Günümüzde pixie saç trendi artık  ünlülerin tekelinden çıkarak geleneksel bir saç trendine dönmüş olsa da,  eski ve yeni modellerinin karmasıyla sizlere bir  çok kısa saç tercihi sunabilmekte. Bunları düz, dalgalı, kahküllü - kahkülsüz ve karışık olarak ta kendi arasında ayırabiliriz.

PİXİE SAÇ STİLİNE EN UYGUN SAÇ BİÇİMİ VE YÜZ ŞEKLİ  HANGİSİDİR ?

Hemen söyleyelim ki pixie kısa saç kesimi,  saç derisine oldukça yakın yerlere kadar kesilmesinden dolayı, ince telli saçlı bayanlara yakışmamakta.  Zira bu tarz saçlarda havalı ve hacimli duramamakta. Bu nedenle hacimli, kalın saç tellerine sahip olan, dalgalı saçlı bayanlarda pixie trendi oldukça zarif ve çarpıcı durabilmekte.

Yanı sıra oval yüzlerde de kare yüz şekillerinde de pixie nin her tarzı şık durabilmekte. Sadece yuvarlak yüzlü bayanlarda yüzü basık göstermemek yüzde uzun algısı yaratmak adına uzun kahküllerle ve  saçı ileri - yukarı tarama şekilleriyle kullanmalısınız.  Yanı sıra bu kısacık saç şekillerini kahve ve küllü ve parlak sarı tonlarıyla birlikte kullanmanızı öneriyoruz.

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP