USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Oyuncu-manken Çağla Şikel

Oyuncu-manken Çağla Şikel
28 Mayıs 2016 17:16

2 Ocak 1979 İstanbul doğumlu olan Çağla Şikel, oyuncu, sunucu ve mankendir.

Annesi  Asuman Şikel  Adana'lı ve babası Karslı Azerbaycan Türkü olan Çağla Şikel, ilkokul eğitimine İstanbul'da Ahmet Hamdi Tanpınar okulunda başlamış olup 4.sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar'ında bale eğitimi almıştır. Şikel, Mimar Sinan Devlet Konservatuar'ında ortaokul, lise ve lisans eğitimini tamamlayarak 1999 senesinde mezun olmuştur.

İlk sinema filmi

Çağla Şikel, 1996 yılında "Odessia" adlı filmde rol alarak sinema sektörüne adım atmıştır.

Güzellik Yarışmasıyla gelen şöhret

1997 yılında Miss Turkey yarışmasına katılan güzel manken, yarışmada birinci olarak büyük bir başarı göstermiştir. Birinciliğin ardından Şeysel adalarında düzenlenen Miss World 97 güzellik yarışmasına katılmış ve Dünya dördüncüsü yani Avrupa Güzeli Ödülünü almıştır. 1997-2003 yıllarında çeşitli ülkelerde ( Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır gibi) defilelere çıkmış olan Çağla Şikel, 2002 yılında mankenliğin yanı sıra  Müjdat Gezen'in yazıp yönettiği "Tri Peypirs Kabare"sinde oyuncu ve dansçı olarak yer almıştır.

Cennet Mahallesi'nin Sultan'ı

2004 yılında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan yaklaşık olarak 3 yıl devam eden "Cennet Mahallesi" adlı dizide sunucu ve şarkıcı olan Alişan ile birlikte rol almış ve "Sultan" karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda ATV ekranında yayınlanan "Dansa Var mısın?" adlı yarışma programında sunuculuk yapmıştır. 2008 yılında "Görgüsüzler" adlı dizide de rol alan Çağla Şikel, yine aynı yıl düzenlenen jüri koltuğunda Müjdat Gezen, Alişan, Melek Baykal ve Hüsnü Şenlendirici'nin yer aldığı "İlle de Roman Olsun" adlı yarışmada sunuculuk yapmıştır. 2012 yılında yayınlanan "Bugün Ne Giysem" adlı moda yarışması programında Hakan Akkaya, İvana Sert ve Özge Ulusoy'un da bulunduğu jüri de jüri üyesi olarak bulunmuştur.

Özel Hayatı

Ünlü şarkıcı Emre Altuğ ile 4 yıl kadar birliktelik yaşayan ünlü manken, 2008 yılında eğlence mekanı Sortie'de evlenerek dünya evine girmiştir. Kuzey ve Uzay adında iki erkek çocuk sahibi olan çift 2015 yılında boşanmıştır. 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP