24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Oturumlar: Ebeveynler, ABD'ye yasadışı olarak giren çocuklar ayrılacak

Oturumlar: Ebeveynler, ABD
07 Mayıs 2018 22:32

© REUTERS / Edgard Garrido Bir anne ve çocukları, Orta Amerika'dan gelen göçmenlerin bir karavanı üyesi, Amerika Birleşik Devletleri sınırına ve gümrük tesisine gireceklerdir, burada iltica talebinde bulunmaları bekleniyor, Tijuana, Meksika 2 Mayıs 2018.

Bir anne ve çocukları, Orta Amerika'dan gelen bir göçmen karavanının üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri sınırına ve gümrük tesisine girecekler, burada iltica başvurusunda bulunmaları bekleniyor, Tijuana, Meksika 2 Mayıs 2018. © REUTERS / Edgard Garrido Bir anne ve çocukları, Orta Amerika'dan gelen göçmenlerin bir karavanı üyesi, Amerika Birleşik Devletleri sınırına ve gümrük tesisine gireceklerdir, burada iltica talebinde bulunmaları bekleniyor, Tijuana, Meksika 2 Mayıs 2018.

WASHINGTON - Trump yönetimi, ebeveynleri çocuklarından ayırıp, onları bir arada tutuklamak yerine, yasadışı olarak ABD'ye giren ailelere daha sert bir yaklaşım getirmeyi planlıyor.

"Eğer bir çocuğu kaçırıyorsanız o zaman Avukat General Jeff Sessions Pazartesi günü Scottsdale, Arizona'daki bir kolluk kuvveti toplantısında, sizi yargılayacak ve bu çocuk yasaların gerektirdiği şekilde sizden ayrılacak. “Eğer hoşuna gitmiyorsa, o zaman çocukları sınırımızın üzerinden kaçırmayın.”

İdari yetkililer, programın amacının ABD'ye yasadışı yollardan giren herkesten% 100 kovuşturma olduğunu açıklıyor. Yetişkinler yargılanıp hapse atıldıklarında, çocukları mahkum edilip hapse atılmış bir ABD vatandaşı için olduğu gibi onlardan ayrılacaklar.

"Eğer bu sınırı hukuka aykırı bir şekilde aşarsanız, o zaman sizi kovuştururuz. basit, "Oturumlar dedi.

Yasaklı girişle suçlanan yetişkinler, ABD Batarlarına devredilecek ve doğrudan federal mahkemeye gönderilecek. Çocukları, ABD'deki akrabalarına ya da özel kuruluşların yürüttüğü sığınaklara gönderme yapan Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanının bir parçası olan Mülteci Yeniden Yerleşim Dairesine devredilecektir.

Yurtiçi Hizmetler Bölümü Ekim ayında mali yılın başlamasından bu yana 700 çocuğun ebeveynlerinden ayrıldığını söyledi.

Yasa dışı giriş için ilk mahkumiyet azami altı ay hapis cezasına çarptırıldı.

Daha sert yaptırım politikası Guatemala, Honduras ve El Salvador'dan yasadışı göç akışını azaltma girişimi. Gümrük ve Sınır Koruması, Nisan ayında kabul edilemez bulunan sınır geçişlerinin sayısının Nisan ayında, geçen yılın aynı ayına göre üç kat daha fazla olduğunu söylüyor.

"Büyük çapta bir yasadışı akınıyla uğraşıyoruz. Güneybatı sınırındaki uzaylılar, "dedi. “Ama bunun için durmayacağız.”

Geçtiğimiz hafta, güneybatı sınır bölgesine 35 federal savcı ve sınır geçiş davalarındaki artışa yardımcı olmak için 18 göçmen yargıcım gönderdi.

Yeni yaklaşım sadece ABD’ye yasadışı yollardan girmeye teşebbüs edenler için tutuklandı. Kendilerine belirlenen giriş ve sığınma limanında kendilerini tanıtan yetişkinlerin çocukları ebeveynlerinden ayrı olmayacak, yönetim yetkilileri de belirtti.

Daha sert yaptırım politikasının muhalifleri yeni yaklaşımı şiddetle kınadı. Demokratik Ulusal Komite'den Vedant Patel, "Bu yönetim, aileleri parçalara ayırmaya, göçmenleri haklı göstermeden tutmaya dayanıyor." Dedi.

Kaynak: msn.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP