USD
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Opera’dan Android dünyasına özel yenilikçi tarayıcı: Touch [Video]

Opera’dan Android dünyasına özel yenilikçi tarayıcı: Touch [Video]
06 Mayıs 2018 16:01

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Opera, alandaki deneysel çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Opera, alandaki deneysel çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Bu sefer ise şimdilik Android dünyasına özel yeni tarayıcı Touch karşımıza çıkıyor.

Oldukça çağdaş bir arayüzü bulunan Opera Touch, özellikle arayüzüyle dikkatleri üzerine sürüklüyor. Yeni tarayıcı ilk olarak tek elde dolaşmayı çok basit hale getiriyor. Gelişen ekranlı telefonlarda güçleşen bu gidişat, yeni tarayıcıda ilave edilen özel buton ile fantastik süratli hale geliyor. Ekranın altında yer alan bu butona basılarak, açılan tüm sayfalar arasında süratlice dolaşılabiliyor. Aynı zamanda sayfa yenileme ve kapatma alternatiflerini de buraya koyan şirket, gerçekten hoş bir hakimiyet yapısı kurmuş görünüyor. Bilgisayarda açılan sayfaları mobile, mobilde açılan sayfaları da bilgisayara aktarabilen tarayıcı, ilk açılışıyla ekranıyla da fark yaratıyor.

Öteki tarayıcılardan değişik olarak Touch, açıldığı zaman dolaysız olarak arama / adres çubuğu seçili ve klavye açılmış biçimde kullanıcıları karşılıyor. Bu da hemen içeriğe erişmek ismine 1-2 saniyelik de olsa bir zaman hasılatı anlamına geliyor. Ayrıca yeni bir arama yapmak ya da sayfa açmak için de ekranın en üstündeki adres çubuğuna erişmek gerekmiyor. Yukarıyada bahsettiğimiz tek el için konulan buton ile süratli arama yapılabiliyor. Ayrıca masaüstü versiyona QR kod taraması ile basitçe bağlanılabiliyor. Bu da “şifre / parola” lüzumluluğunu ortadan kaldırıyor.

İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR
Duvarları birer dokunmatik ekran haline getiren acayip teknoloji [Video]

Opera Touch çok usçu bir tarayıcı

Dediğimiz gibi şimdilik Android‘de özel olarak tarayıcı, ilerleyen süreçte iOS için de kullanıma çıkacak. Bu mevzuda tarih vermeyen şirket, mevcut mobil tarayıcısını da geliştirmeye devam edeceğini belirtiliyor. Yeni tarayıcıya alttan fiyatsız olarak erişebilirsiniz.

Video

Opera Touch

Opera Touch

Maliyet Fiyatsız Ebat Değişken Yükle Google Play Store

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP