USD
16°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Nokia satıldı! İşte fiyatı

Nokia satıldı! İşte fiyatı
19 Mayıs 2016 00:45

Microsoft'un akıllı telefon pazarında beklediği verimi alamadığı Nokia, tam 350 milyon dolar karşılığında Foxconn'a satıldı.

Akıllı telefon pazarında Samsung ve Apple'ın oldukça alt seviyelerinde kalan Nokia, Foxconn'a rekor bir ücretle; 350 milyon dolara satıldı. Mali açıdan tarihinin en kötü dönemini yaşayan Nokia'nın böyle bir ücretle satılması ise Microsoft'un üzt düzey yetkililerini oldukça memnun etti.

7.5 MİLYAR DOLARA ALINMIŞTI

Satış, Microsoft'un Nokia markalı giriş seviyesi telefonlara ait varlıklarını kapsıyor. Microsoft, 2013'te 7.2 milyar dolara aldığı İskandinav telefon üreticisi Nokia'nın 2024'e kadar elinde bulunan isim hakları da Foxconn'a geçmiş oldu. Microsoft'un açıklamasında, Windows 10 Mobile ve Lumia 650, Lumia 950 ve Lumia 950 XL başta olmak üzere Lumia telefonlarına, Windows Phone üreticileri Acer, Alcatel, HP, Trinity ve VAIO'ya verdiği desteğe devam edeceğini duyurdu. Bu satış sonrası Microsoft'un telefon pazarında Lumia ile orta veya üst segmente odaklanması bekleniyor.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP