USD
22°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Nestle, kahve satmak için Starbucks'a 7,1 milyar dolar öder.

Nestle, kahve satmak için Starbucks
07 Mayıs 2018 22:37

Görüntü telif hakkı Getty Images Nestle, şirketin kahve ürünlerini satmak için Starbucks'ın 7.1 milyar dolar (£ 5.2 milyar) ödeyeceğini açıkladı.

Starbuck logosu Görüntü telif hakkı Getty Images

Nestle, şirketin kahve ürünlerini satmak için Starbucks'ın 7.1 milyar dolar (£ 5.2 milyar) ödeyeceğini açıkladı.

Markaları arasında Nescafe ve Nespresso içeren İsviçre devi, Starbucks'ın kahvelerini kafe zincirinin dışındaki perakende satış mağazalarında pazarlamak hakkına sahip olacak.

Şu anda bu işin bir parçası yıllık satışlarda 2 milyar dolar kazanıyor.

Anlaşma, Nespresso makinesi sahiplerinin evde kullanılmak üzere Starbucks kahve markalı bakla satın alabilecekleri anlamına geliyor.

Tüketiciler, aynı zamanda dünya çapında en büyük yiyecek ve içecek şirketi olan Nestle'nin dünya çapında Starbucks ürünlerini pazarlamak için geniş dağıtım ağını kullanan Starbucks kahve çekirdeklerini, yer ve hazır kahve ürünlerini daha kolay bulabilirler. _98950366_presentational_grey_line464-nc

Analiz: Joe Lynam, BBC iş muhabiri < / h2>

Hepsini kaynatın ve bu, Nestle'nin Nestle dağıtım kanalları üzerinden Starbucks ürünlerini satmasına izin verilen dev bir lisans düzenlemesidir.

Bu demek oluyor ki, Starbucks markalı kahve kapsülleri, Nespresso'da ya da Dolce Gusto cihazlarında kullanmak için çok fazla öfke göreceksiniz - bunlar George Clooney reklamlarına teşekkürler.

Starbucks, çiğ (yeşil) kahve çekirdeklerini çiftçilerden almaya devam edecektir ancak şimdi Nestle, katı Starbucks lisans kuralları altında tüketiciler için bu fasulyeleri fırlatacak ve hazırlayacak. Nestle herhangi bir Starbucks altyapısı elde etmeyecek, ne de Nestle ürünleri Starbucks kahve dükkanlarında görünmeyecek.

Bu düzenleme için, Nestle 7 milyar dolar ödüyor çünkü Starbucks ürünlerinin dünyanın dört bir yanındaki yüksek kaliteli kahve severlere hitap edeceğine inanıyor.

Fiyat etiketine rağmen Nestle hissedarları anlaşmayı beğenir. Nestle hisseleri bugün% 1.5 arttı. Starbucks yatırımcıları omuz silkti. _98950366_presentational_grey_line464-nc

2016 yılında Nestle'i 100 yıldan beri çalıştıran ilk yabancı şirket olan Mark Schneider, şirketin kârını genişleyerek artırmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl Nestle yaklaşık 425 milyon dolar ödedi. Blue Bottle Coffee'de, müşterilere çevrimiçi kahve satan ve ABD ve Japonya'da bir çok dükkana sahip Kaliforniya merkezli bir şirkette% 68 hisseye sahiptir.

Emtia ticaret şirketi ED & amp; F Man'den Kona Haque Nestle, ABD pazarındaki konumunu bu yeni anlaşma ile daha da güçlendirmeyi hedeflediğini söyledi.

"Nestle, hazır kahve için çoktan biliniyor. Bugünün bin yıllıkları için büyük bir büyüme trendi "dedi.

Bay Schneider," küresel kahve ittifakını "Starbucks'la" kahve severler için harika bir gün "olarak nitelendirdi Dünya ".

Nestle, 500 Starbucks çalışanının işine devredeceğini, ancak son 47 yıl boyunca grubun genel merkezi olan Seattle'da bulunmaya devam edeceğini söyledi.

Şirket geçtiğimiz günlerde Crunch ve Butterfinger gibi markalar da dahil olmak üzere ABD şekerlerini ve çikolata sektörünü Ferrero Group'a 2,7 milyar İsviçre Frangı (£ 1.9 milyar) karşılığında sattı.

Kaynak: www.bbc.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP