USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Mono’dan Bağdat Caddesi’ne iki yeni proje

Mono’dan Bağdat Caddesi’ne iki yeni proje
29 Nisan 2018 07:11

İstanbul'da Bağdat Sokağı ve ortamını içeren bölgede bugüne kadar 110 milyon liralık bir yatırımla, toplam 55 bin metrekarelik bir alanın mutasyonuna imza atan Mono Mimarlık, son olarak Suadiye ve Fenerbahçe'de 2 yeni proje geliştirdi.Sahil ve Bağdat Sokağı arasında yer alan.

İstanbul'da Bağdat Sokağı ve ortamını içeren bölgede bugüne kadar 110 milyon liralık bir yatırımla, toplam 55 bin metrekarelik bir alanın mutasyonuna imza atan Mono Mimarlık, son olarak Suadiye ve Fenerbahçe'de 2 yeni proje geliştirdi.

Sahil ve Bağdat Sokağı arasında yer alan merkezi konumuyla dikkat sürükleyen Suadiye Akın Cadde’taki proje; 2+1, 3+1,3+1 dubleks ve 4+2 dubleks dairelerden oluşuyor. Büyüklükleri 102 metrekare ile 287 metrekare arasında değişen deniz manzaralı daireler, 1 milyon 600 bin TL'den başlayan maliyetlerle satışa sunuluyor.

Fenerbahçe Egemen Cadde’taki proje ise 1+1, 2+1 ve 4+2 dubleks dairelerden oluşuyor. Büyüklükleri 75metrekare ile 240 metrekare arasında değişen daireler 975 bin TL'den başlayan maliyetlerle satışa sunuluyor.

Yatırımcı arzları 2 projeyi doğurdu

Şehirsel mutasyon projelerini ticari bir faaliyet olarak değil, bölgenin mimarisiyle sosyo-kültürel dokusunu da ele alarak tasarladıklarına değinen Hulusi Zeren, mevzuya şu laflarla sarihlik getirdi: “Kentsel değişimin ticari endişe güdülerek yapılması, nitelik standartlarını düşürdü ve yatırımcı memnuniyetsizliklerini de birliktesi getirdi. Bu gidişat karşısında biz Mono Mimarlık İnşaat olarak alıcılarımızdan aldığımız güvenle doğru bildiğimiz yoldan ilerlemeyi seçtik. Dolayısıyla yatırımcı arzlarında son yarıyılda ciddi çoğalış yakaladık. İnşaatı süren 2 yeni projemiz de bu çoğalan arzın bir yansımasını oluşturuyor.“

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP