USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

MIPIM’den ödülle dönecek

MIPIM’den ödülle dönecek
29 Nisan 2018 02:11

İlk başlarda ziyaretçi olarak yer aldıkları MIPIM'den çok ehemmiyetli kazanımlar elde ettiklerini belirten GAD kurucusu Gökhan Avcıoğlu, son 5 yıldır katılımcı olarak MIPIM'de bulunduklarını dile getirdi.New York, London, Dubai, Moskova, İstanbul ve Bodrum olmak üzere dünyanın 5.

İlk başlarda ziyaretçi olarak yer aldıkları MIPIM'den çok ehemmiyetli kazanımlar elde ettiklerini belirten GAD kurucusu Gökhan Avcıoğlu, son 5 yıldır katılımcı olarak MIPIM'de bulunduklarını dile getirdi.

New York, London, Dubai, Moskova, İstanbul ve Bodrum olmak üzere dünyanın 5 ülkesinde GAD'ın bulunduğunu belirten Avcıoğlu, MIPIM'i değerlendirirken şöyle konuştu:

“MIPIM, biz dahil herkesin ileri kalesi. Hudutların ötesini gördüğümüz, başka ülkelerde ne gibi büyümeler yaşanıyor tanık olduğumuz ve inceleme edebildiğimiz bir platform. MIPIM'e katılmazsak, hep bir yanımız noksan kalır diye düşünüyoruz. Ayrıca, burası diğer ülkelerde faaliyet gösteren arkadaşlarımızla buluşma noktamız. Hatta kendi ülkemizde dahi buluşamadığımız dostlarımızla MIPIM'de görüşmek çok daha büyük bir ihtimal. Bu, yalnızca bizim için değil, herkes için böyle. Bu buluşmalar yeni iş iletişimlerinin yapılmasına da vesile oluyor. MIPIM'de hiç boş durmuyoruz. Devamlı iş iletişimleri için görüşmeler yapıyoruz. Kimse boş durmuyor. Zati bir saniyesini dahi boş geçiren varsa çok şey kaybetmiş demektir.”

 ‘MIPIM Türkiye'ye yardım

Avcıoğlu, tüm bunlardan dolayı MIPIM'in yalnızca fuar alanı ile hudutlu bir organizasyon olmadığını söyledi. Bu organizasyonun Cannes'a da çok şeyler kattığını belirten Avcıoğlu, “Bu organizasyon sürecinde Cannes'ın esnafından, otelcisine, idareyicisinden, belediye vazifelilerine kadar herkes kazanıyor. Cannes gibi bir kenti değişik bir mevsimde bu telaşta görüyor olmak da hayli acayip” dedi. Avcıoğlu, “Bu organizasyonu Türkiye'nin Ege ve Akdeniz bölgelerinde de görmek isteriz” diyerek MIPIM'in Türkiye'ye gelmesi fikrine destekledidiğini açıkladı.

MIPIM'in bu sene “Dünyanın Kentçilik Haritası Değişiyor” ana teması ile kapılarını kalemtıraşını belirten Avcıoğlu, “Biz de ileride kentlerin daha öncekinden olduğu gibi kent devletler haline geleceğini düşünmekteyiz. MIPIM genel itibariyle hakikatinde bunu başlatan; kentlerin, ülke ekonomilerindeki ehemmiyetini daha iyi gördüğümüz bir organizasyon. Mesela tüm Türkiye'nin yükünü neden İstanbul'un sürüklediğini daha iyi kavradığımız, kritik edebildiğimiz bir yer MIPIM. Bu yükü diğer kentlerimiz de üstlenmeli ve paylaşmalı diye düşünüyoruz. Daha hakimiyetli ve 21'inci asra yakışan yeni evrensel kentler kurmalıyız” dedi.

kutuphane
 “Hydepark Library” kütüphane projesi ile yarışacak

Öte yandan GAD Mimarlık Büroyu, geçen sene 20 metrekarelik bir alanda katıldığı MIPIM fuarındaki standını bütün 40 metrekareye yükseltti. Geçen sene tek cephesi varken, bu sene 3 cephesi birden açık.

GAD, bu seneki konseptini ise tamamen B2B'ye ayırdı. Bu emelle standını herkesin özgürce toplanabileceği bir meeting point/ buluşma noktası olarak dizayn etti. Avcıoğlu ayrıca bu yıl, organizasyonun ilk gününde Moscow City Stand'ında bir konuşma yapacak. Konuşma, GAD Mimarlık'ın yıllardır yakından takip ettiği ve parçası olduğu, şehirsel etrafta geleceğin trendleri, Rusya kapitallerindeki yatırım fırsatları ve kamusal alan projeleri üzerine olacak.

Gökhan Avcıoğlu tarafından kurulan GAD Vakfı GADEV, bu sene de “Hydepark Library” kütüphane projesi ile MIPIM'de AR Future Projects Awards mükâfatını aldı. GADEV'in geçen sene İstanbul Ticaret Odası için planladığı Kitapkent projesi ise MIPIM'de Jüri Özel Ödülü'ne layık görülmüştü.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP