USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Minecraft'ın eğitici versiyonu geliyor!

Minecraft'ın eğitici versiyonu geliyor!
15 Nisan 2016 12:22

2.5 milyar dolar değere ulaşan Minecraft Education, Mayıs ayında öğretmenlerin sınıflarda kullanabileceği bir versiyonla piyasaya çıkacak.

Dünyanın dört bir yanında fırtınalar estiren ve 2.5 milyar dolar değere ulaşan Minecraft, öğretmenlerin sınıflarda kullanarak öğrencilere eğitim verebileceği bir versiyonla Mayıs ayında piyasaya çıkıyor.

İlk etapta test olarak BETA versiyonu yayınlanacak oyun yaklaşık 30 farklı ülkede 100 farklı okulda denenecek. Microsoft, çeşitli okullarla anlaşarak ilk etapta nasıl sonuçlar elde etiklerini raporlayabilecek. Bunun yanında teknoloji devinin eğitim konusunda oldukça büyük atılımlara hazırlandığı ve Minecraft'ın bu atılımların sadece ufak bir kısmı olduğu belirtiliyor.

HAZİRAN AYINDA ÜCRETSİZ!

Microsoft ayrıca Haziran ayından itibaren, oyunun son versiyonun ücretsiz olarak eğitimciler tarafından indirilerek kullanılabileceğini açıkladı. Yayınlanacak olan ücretsiz versiyon, 11 farklı dilde 41 farklı ülke için aktif olacak. Bunun yanında geliştirici takımı, oyunun diğer ülkelerde ve farklı dillerde yayınlanması için çalışmalara da devam edecek.

Microsoft, okul çağındaki gençlerin programlama dili ve grafik tasarım gibi konularda da eğitim almaları için bir çok çalışma yapmakta. Bu çalışmaları dünya genelinde yayarak teknolojiye hazır ve gelişime açık bir nesil yaratarak insanlığı daha ileri seviyelere çıkarmak isteyen Microsoft, aynı zamanda gelecekte de teknoloji devi ünvanını korumak istiyor. 

 

 

 

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP