USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Microsoft’un akıllı sanal klavyesi SwiftKey’de büyük değişim

Microsoft’un akıllı sanal klavyesi SwiftKey’de büyük değişim
06 Mayıs 2018 15:59

Dünya genelinde 350 milyondan fazla aygıtta aynı isimli yazılımıyla yer alan, sanal klavyede pazar lideri konumunda olan SwiftKey, Microsoft tarafından Nisan 2016’da satın alınmasından bu yana en kapsamlı aktüellemesi olan SwiftKey 7.0’ı duyurdu. Yeni aktüelleme ile SwiftKey, varol.

Dünya genelinde 350 milyondan fazla aygıtta aynı isimli yazılımıyla yer alan, sanal klavyede pazar lideri konumunda olan SwiftKey, Microsoft tarafından Nisan 2016’da satın alınmasından bu yana en kapsamlı aktüellemesi olan SwiftKey 7.0’ı duyurdu.

Yeni aktüelleme ile SwiftKey, varolan Merkez Hub özelliğini Taşıt Çubuğu ile değiştiriyor. Taşıt Çubuğu özelliği Android ve iOS’ta kelime hipotez çubuğunun solundaki ‘+’ işaretine değerek açılabiliyor ve hali hazırda sık kullanılan özelliklerin yanı gizeme, muhtelif yeni özelliklere de süratli ve basit bir biçimde ulaşım sağlıyor. Aktüelleme ile yazılıma eklenen özelliklerden birisi de Yapışıklar; bu özellik iletilere şahsi bir hava katmayı sağlıyor. Sistemde yüklü olan bazı yapışıklar sevk edilmeden evvel tertip edilebilirken, Microsoft’un özel yapışık kutuları da yakında kullanıma açılacak. SwiftKey, yazılımının son aktüellemesiyle Takvim paylaşım özelliğinin de yakında duyurulacağına söyledi. Bu özellik, birkaç değişle ortak bir takvim buluşması oluşturmayı sağlayacak.

ALAKANIZI ÇEKEBİLİR
Android güvenlik şefinden dikkatleri üzerine sürükleyen söyleme

Tertip Edilen Yapışıklar istendiğinde kayıt edilebiliyor. Taşıt Çubuğu’ndaki iğne sembolüne değerek ulaşılabilen Koleksiyonlar altında depolanan Yapışıklara sonradan ulaşmak olası. Koleksiyonlar, şahsileştirilmiş ve gözde yapışıkları depolamak için uygun bir alan sağlarken, tertip edilmiş resimlerin ve medya dosyalarının da sonradan bir hayli uygulama içinde kullanılabilmesine aracılık ediyor.

Microsoft SwiftKey

Çok daha süratli, çok daha basit

Uygulamanın kıdemli Mahsul Müdürü Chris Wolfe, mahsul hakkında şöyle konuştu: “Her geçen gün iletilerimizde daha fazla GIF, yapışık ve emoji kullanıyoruz. SwiftKey 7.0 ile emelimiz, bunu hiç olmadığı kadar basit ve süratli hâle getirmek. Taşıt Çubuğu, bütün de bu işe yarıyor ve SwiftKey kullanıcılarının Koleksiyonlar altında depolayabileceği daha özel içerikler oluşturabiliyor.”

Wolfe laflarına şöyle devam etti: “Standart klavye tecrübesini olabildiğince süratli ve basit hâle getirmeye müteveccih odağımıza bağlıyız. Bugün tanıttığımız Taşıt Çubuğu, Yapışıklar ve Koleksiyonlar aktüellemeleri ve Takvim özelliğinin ilanı, kullancılarımızın zengin medya içeriklerine müteveccih tecrübelerini geliştirmek için ne kadar istekli olduğumuzu ortaya koyuyor. SwiftKey’de bundan sonrası için, Microsoft’un da yardımı ile hem standart hem de zengin medya tecrübeyi açısından daha fazla inovasyon görmeye hazır olun.”

Microsoft SwiftKey

SwiftKey ile emoji deliliği

SwiftKey’in yeni özellikleri zengin medya iletilerinin çoğalan yaygınlığına katkı sağlayacak. SwiftKey’in istatistiklerine göre her hafta 2 milyardan fazla emoji yolluyoruz. Kullanıcıların üçte biri her gün emoji kullanıyor ve emoji kullanım oranları da evvelki 12 aya mukayeseyle yüzde 20 çoğalmış gidişatta. GIF kullanımında da eş bir çoğalış mevzubahisi; GIF kapsayan iletilerde son altı ay içerisindeki çoğalış yüzde 10 olarak belirtiliyor.

SwiftKey’in pazar lideri otomatik düzenleme, akış ve sonraki kelime varsayımı gibi çekirdek özellikleri süratli, basit ve doğru bir yazım sağlıyor. Bugün eklenen özellikler, SwiftKey kullanıcılarına emoji, GIF ve yeni Yapışıklarla daha fazla duygu ekleme ihtimali veriyor. Tüm daha önceki ve yeni özellikler Taşıt Çubuğu altında bir araya gelirken, GIF’lere Yapışıklara, Ayarlara, Temalara ve Panoya ulaşım süratli ve basit bir biçimde hakikatleştirilebiliyor.

SwiftKey

SwiftKey

Maliyet Fiyatsız Boyut 115.4 MB Yükle App Store Maliyet Fiyatsız Boyut Değişken Yükle Google Play Store

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP