USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Microsoft, LinkedIn'i satın aldı!

Microsoft, LinkedIn'i satın aldı!
13 Haziran 2016 13:07

Microsoft, sosyal medya platformuna LinkedIN'i satın alarak dev bir adım att.

Teknoloji devi Microsoft Linkedin’i satın aldı. Teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düşen bu satın almayla ilgili yapılan resmi açıklamaya göre Microsoft, Linkedin’i 26 milyar dolar karşılığında bünyesine kattı. Anlaşmaya göre Microsoft, Linkedin’e hisse başına 196 dolar olmak üzere toplam 26.2 milyar dolar ödeyecek.

Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın yaptığı duyuruya göre satın alma sonrasında Linkedin CEO’su Jeff Weiner, sosyal ağdaki bu görevine devam edecek. Gerekli yasal izinlerin alınmasının ardından satın alma işleminin bu mali yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

Microsoft’un atın alma işlemiyle ilgili yaptığı resmi duyuruya göre Linkedin’in dünya genelinde 433 milyon kullanıcısı bulunuyor. Sosyal ağın bu kullanıcılarının 105 milyonunu aylık aktif Linkedin kullanıcıları oluşturuyor.

Microsoft’un 26.2 milyar dolar saydığı Linkedin’in piyasa değeri bu işlem öncesinde 16.8 milyar dolar seviyesindeydi. Diğer bir deyişle Microsoft, sosyal ağa piyasa değerinin yüzde 56 üzerinde bir fiyat biçti. Satışın duyurulmasının ardından ABD borsalarındaki açılış öncesi işlemlerde Linkedin’in hisse fiyatı de yüzde 48 oranında yükselişe geçti.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP