25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Metalik göz makyajı trendi

Metalik göz makyajı trendi
18 Haziran 2016 09:00

Metalik göz makyajı ile çarpıcı bakışlarınıza çarpıcı bir ifade katabilirsiniz..

Metalik göz makyajı bayanların özellikle özel gecelerde, düğün, parti, davet, kokteyl açılış gibi toplantılarda kullandığı makyaj trendlerinden. Elbette ki günün her saati yapılamayacak olan metalik göz makyajı trendi,  bir iki dokunuşla sizi özel gecelerin en dikkat çekici gözlere sahip olan bayanı haline getirebilir. 

Oldukça dikkat çekici ve alımlı bakışlara sahip olmak metalik göz makyajı sayesinde hiçte zor değil.  Sadece bir – iki darbeyle gözlerinizde yaratabileceğiniz aydınlık ışıltılar, sizleri  metalik farlar sayesinde  ışıltılı bakışlara kavuşturacak. Bunun için gerekli olan malzeme ise sevdiğiniz renk tonlarından satın aldığınız metalik farlar olacak…

Moda tasarımcılarının da defilelerde vuruculuk adına sık sık kullandığı metalik far trendi,  2015 yılında olduğu kadar 2016 da da trend. Şimdi size metalik göz makyajı konusunda birkaç tüyo vereceğiz.

*Öncelikle gözlerinizi büyütmek adına gözlerinizin içine beyaz kalem çekin.  Sonrasındaysa metalik füme rengi bir farla göz başlangıcınızdan bitimine de dek farınızı sürün.  Sadece gözün bitiminde farınızı koyulaştırın.

*Bronz farlar sürerken se,  tüm gözünüze eşit şekilde yayarak kullanmalısınız.

*Yanı sıra metalik farlarla kullandığınız eye linerler gözlerinizi daha ön plana çıkarmaya yarayacaktır.

*Tüm gece akmayacak bir metalik far istiyorsanız da, makyaj sabitleyici kullanmalısınız.

*Metalik far kullanırken daha vurucu bakışlar istiyorsanız, gözlerinizin ucuna kuyruk şeklinde siyah gölgeler yapmalısınız.

*Elbette ki metalik bir göz makyajının da  en gözde çerçeveleyicisi  bol maskaralanmış kıvrık kirpiklerdir.

*Her zaman olduğu gibi metalik bakışların daha da göz alıcı olmasını istiyorsanız takma kirpiklerden yararlanabilirsiniz.

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP