USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Meral Akşener'den çarpıcı Bahçeli açıklaması!

Meral Akşener'den çarpıcı Bahçeli açıklaması!
30 Mayıs 2016 11:01

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, genel başkan adaylarından bazılarının ihraç edileceği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

MHP eski Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Meral Akşener, genel başkan adaylarından bazılarının tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edileceği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Tedbirli ihraç ile ilgili hukukçularımızla görüştük. Sayın Bahçeli adına genel merkezden yaptıkları açıklamalar var, ‘kesinlikle ihraç yoluna gitmeyeceğiz’ diye. Bu zamana kadar Bahçeli’nin yalan konuştuğunu duymadım" dedi.

MHP’nin siyasi anlayışının uzun bir siyasi gelenekten geldiğini belirten Meral Akşener, “Partimizin 47 yıllık siyasi geçmişi mevcut. Ama 200 yıllık fikri anlayışı var. Bu anlayış ve şuur ile hareket ediyoruz. Ayrıca biz kendimizi Başbuğumuzun deyimi ile sinir uçları olarak görüyoruz” dedi.

Giresun’da bir otelde basın toplantısı düzenleyen Meral Akşener, MHP'nin tam merkezde bir parti olduğunu belirterek, “Hem çizginin sağ tarafında merkez sağ alanında kurulan partiler var. O alanda sadece Adalet ve Kalkınma Partisi kaldı. Merkezin sol tarafında da sosyal demokrasi diye tarif edilen çeşitli renkler var. Ağırlıklı olarak CHP görülüyor. Sağda ve solda siyasi parti var olarak görürsek MHP tam merkezdedir. Hem avantaj hem de dezavantaj dediğimiz bir durum vardır. Sağ ve soldaki partilerin seçmenine sorduğunuzda partinize oy vermezseniz diye sorulduğunda karşınıza MHP çıkacaktır. Kaygan bir zemindeyiz. Biz avantajlı halini ortaya koyacağız” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKÜCÜLERİN GÖSTERDİĞİ TAVIR BİR MİLATTIR”
MHP’li delegelerin tam 5,5 aydır bir tavır ortaya koyduğunu vurgulayan Meral Akşener, “Arkadaşlarımız adalet kavramının işlemesi kavramını iddia ederek hak aramanın nasıl olduğunu Türkiye’ye göstererek mücadele verdi. Büyük bir olgunluk içerisinde arkadaşlarımız bir çalışma gösteriyor. Bu sayede MHP’nin demokrasiye bakışını, tutumunu görüyor, hukukun üstünlüğüne olan direncini gösteriyorlar. Ankara’da engellenen tüzük kurultayında ülkücüler bir irade gösterdiler. Bir çirkin sloganın olmadığı, tacizin olmadığı, sabahın erken saatlerinden gelen insanların saat 15.30’a kadar taşkınlık göstermeden Ankara’da gösterdiği tavır bir milattır. Şimdi biz nihayet sözün dışında davranışlarımızla nerede olduğumuzu paylaşıyoruz. Allah hepsinden razı olsun demokrasi için büyük bir gedik açtılar” şeklinde konuştu.
 

“BAHÇELİ’NİN YALAN KONUŞTUĞUNU DUYMADIM”

Genel başkan adaylarından bazılarının tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edileceği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Meral Akşener, şöyle devam etti: “Tedbirli ihraç ile ilgili hukukçularımızla görüştük. Sayın Bahçeli adına genel merkezden yaptıkları açıklamalar var, ‘kesinlikle ihraç yoluna gitmeyeceğiz’ diye. Bu zamana kadar Bahçeli’nin yalan konuştuğunu duymadım. Kurmaylarının genel başkan adına paylaştıkları bu görüşün doğru olduğuna inanıyorum. Bu mesele doğal olarak ortadan kalkmıştır. Bir sorun gözükmüyor anlamı kalmadı.”

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP