USD
14°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Mehmet Şimşek'ten ekonomiyle ilgili flaş açıklama

Mehmet Şimşek'ten ekonomiyle ilgili flaş açıklama
30 Mayıs 2018 10:06

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile birlikte İngiltere'de yatırımcılarla görüşen Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek temaslarına ilişkin açıklama yaptı.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile birlikte İngiltere'de yatırımcılarla görüşen Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek temaslarına ilişkin açıklama yaptı. Görüşmelerin verimli geçtiğini söyleyen Şimşek 'Ekonomide yeniden dengelenme süreci başladı' dedi.

Şimşek, yatırımcılara verdikleri mesajları aktararak, "Mesajlarımız, 'Politika setimizi güçlendirdik. Ekonomide yeniden dengelenme süreci başladı. Enflasyon ve cari açıkla mücadele en önemli öncelik. Seçim sonrası yapısal reformları daha da hızlandıracağız.' şeklinde oldu." değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İngiltere ziyareti sonrası dolar, TL karşısında aşırı değer kazanmış, ekonomi kurulundan Başabakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın Londra'ya giderek yatırımcılarla görüşme kararı çıkmıştı. Söz konusu görüşmeler dün başladı.

Kaynak: www.internethaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP