USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Mark Zuckerberg yatak odasını gören evleri aldı!

Mark Zuckerberg yatak odasını gören evleri aldı!
25 Mayıs 2016 06:23

Facebook'un milyarder genç patronu Mark Zuckerberg güvenliği düşünerek evinin yatak odasını gördüğü için komşu evleri satın alarak yıktıracak.

30 milyon dolar karşılığında satın aldığı evlerle ilgili projesini şehir Planlama ve Çevre Departmanı’na sunan Zuckerberg, mevcut evlerin yıkılacağını ve yerlerinde yüzde 20 daha az yer kaplayan yeni binalar yapılacağını ifade etti. Facebook CEO’su taradından yapılan başvuruda, planlanan yapıların mahallenin mevcut estetiğine uygun olacağı da kaydedildi.

ÇEVRE SAKİNLERİ RAHATSIZ

Komşuları ise yıkım süresini minimumda tutmak için binaların hepsini aynı zamanda yıkmayı planladığını açıklayan Zuckerberg’in projesi konusunda çekincelere sahip. Mevcut yapıya eklenecek binaların ziyaretçiler ve Facebook çalışanları tarafından kullanılması durumda ciddi bir insan trafiği oluşacağına dikkat çeken mahalle sakinleri, bunun da bölgenin karakterine uygun olmadığını ifade etti.

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP