USD
22°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

"Maratondaki yükselişimiz tesadüf değil"

"Maratondaki yükselişimiz tesadüf değil"
13 Nisan 2016 11:01

Uluslararası Rotterdam Maratonu’nda yarışan Esma Aydemir ve Yavuz Ağralı, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları barajını geçmeyi başardı.

Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan (TAF) yapılan açıklamaya göre Türkiye’nin tarihinde ilk kez olimpiyat oyunlarında 6 kişilik tam kadroyla yarışacağı maratonda 2 sporcunun daha kota aldığı bildirildi.

Uluslararası Rotterdam Maratonu’nda ilk kez maraton koşan Esma Aydemir, 2.35.20 ile Türk atletler arasında elit kadınlarda en iyi dereceyi yakalarken, Türkiye atletizm tarihinde tüm zamanlar listesinde altıncı sıraya yerleşti.

Erkeklerde de Yavuz Ağralı, 2.17.14 ile en iyi derecesini koşarak olimpiyat barajını geride bıraktı.

- Çintımar: "Maratondaki yükselişimiz tesadüf değil"

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, maratondaki başarının tesadüf olmadığını söyledi.

Rotterdam'daki yarış sonrası bitiş çizgisinde atletleri tebrik eden Çintimar, "Maratondaki yükselişimizin tesadüf olmadığı görüldü. Tarih yazmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Rio Olimpiyat Oyunları'na zamanlarının olduğunu hatırlatan Çintimar, şunları kaydetti:

"Birkaç tane daha maraton barajı yakalayabiliriz. Böylece gidecek takımı oluştururken kaliteyi ön plana çıkaracağız. Emeği geçen hocalarımızı ve sporcularımın hepsini gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum."

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP