USD
24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Mansur Yavaş'tan 8 maddeli tasarruf genelgesi: Acilen uygulayın

Mansur Yavaş'tan 8 maddeli tasarruf genelgesi: Acilen uygulayın
28 Ağustos 2019 21:39

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "acilen" uygulanmasını talep ettiği genelgede, gereksiz elektrik kullanımından zorunlu olmadıkça ihaleye çıkılmamasına kadar pek çok öneri yer alıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na seçilmesinin ardından tasar.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "acilen" uygulanmasını talep ettiği genelgede, gereksiz elektrik kullanımından zorunlu olmadıkça ihaleye çıkılmamasına kadar pek çok öneri yer alıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na seçilmesinin ardından tasarruf tedbirleri kapsamında makam araçlarının satışına onay veren Mansur Yavaş belediyedeki tüm birimlere genelge gönderdi.

"TEDBİRLERİN ALINMASI ZORUNLULUĞU DOĞDU"

Tasarruf tedbirlerinin acilen alınması talep edilen genelgede, "Belediyemizde mali yapısının analiz edilerek bütçe dengelerinin sağlanması için 2019 Mali Yılında uygulanmak üzere bazı harcamalarda tasarrufa gidilmesi ve kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasının sağlanması amacıyla tedbirlerin alınması zorunluluğu doğmuştur" ifadelerine yer verildi.

İŞTE ALINAN TEDBİRLER

Yavaş, şu 8 maddeye dikkat edilmesi talep etti:

Ödeneklerin tahsis amacı dışında kullanılmaması,Zorunlu olmadıkça ihaleye çıkılmaması,Personel eksikliği ve fazlalığının analizinin yapılması,Personele göre iş değil işe göre personel ilkesinin dikkate alınması,Belediye araçlarının özel amaçla kullanılmasına izin verilmemesi,Lüks ve gösterişli demirbaş alımlarının yapılmaması,Gereksiz elektrik ve lamba kullanımının azaltılması,Tasarruf kalemlerinin her ayın ilk haftası rapor edilerek ve mali yılın sonunda başkana sunulması.Mansur Yavaş: Halk ekmek büfeleri kapanacak, bakkallar belediye bayisi olacakMansur Yavaş: Halk ekmek büfeleri kapanacak, bakkallar belediye bayisi olacak Mansur Yavaş'tan 8 maddeli tasarruf genelgesi: Acilen uygulayın Kaynak: www.haberler.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP