23°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Dünyanın en ilginç 5 mezarı

Dünyada farklı din ve inanışlar bulunduğu için bir çok farklı mezar ortaya çıkmıştır. Yer şekillerinin etkisi, dini inanışlar ve daha bir çok nedenden ötürü mezarlar farklı biçimde şekillenmiştir. Mezar gezmek isteyenler için sıraladığımız bu ilginç mezarlar adeta insanı hayattan çekip alacak nitelikte. Dünyada o kadar güzel yerler varken mezar gezisi düzenlemekte en az bu mezarlar kadar ilginç. A

21 Nisan 2016 15:30

Tana Toraja-Endonezya

Endonezya normal bir ülkeyken ölüm törenlerinde bu normalliği anormalliğe bırakıyor. Cenaze törenlerine tanıdık tanımadık herkes katılıyor. Çok ilginç olan bu adet, mezarı görünce normal geliyor. Cenaze haftalar, aylar hatta yıllarca sürebiliyor ve ölen kişinin ahirete kademeli olarak başladığına inanılıyor.

Capuchin Catamcombs-İtalya

İtalya'nın Sicilya bölgesinde bulunan bu mezarlık oldukça ilginç. Eski dönemlerde rahipler ölen zengin fakir bir çok meftayı mumyalayarak fotoğraftaki gibi raflara dizmiştir. Öte yandan her yıl zenginlerin kıyafeti değiştirilirken fakirlerin kıyafetine hiç dokunulmamış.

Eski Yahudi Mezarlığı-Çek Cumhuriyeti

Listedeki en eski mezarlıktır. Mezarlık hakkında bilinmesi gereken iki şey var; ilki çok eski Yahudi mezarlığı olması diğeri ise Soykırım zamanında buradaki bütün mezarlar tahrip edilirken Hitler zamanında bu mezarlara dokunulmasının yasaklanmış olması. Mezarda yatan kişiler hakkında da bilgi bulunmuyor.

Merry Mezarlığı-Romanya

Renkli görüntüsüyle ilgiyi üzerine çeken bu mezarlık diğer mezarlarda bulunan kasvetten tamamen uzak. Mezar taşlarında renkli figürler, ölenlerin resimleri ve şiirleri bulunuyor.

Krallar Vadisi-Mısır

Dünyanın bilinen en eski arkeolojik alanıdır. Firavunların da bulunduğu bu mezarlık lahitlerle kaplı. İşin ilginç yanı ağzı açılan herhangi bir lahitten, etrafa yayılan gaz kokusu çevredekilerin zehirlenmesine neden oluyor.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
Haber Alfa Gündemi