USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Kürdan ağırlığında robot böcek üretildi

Kürdan ağırlığında robot böcek üretildi
16 Mayıs 2018 10:13

RoboFly'ın üzerinde bulunan ufak bir devre sayesinde lazer enerjiyi elektriğe dönüştürebildiği böylece kanatlarını çırparak uçabildiği kaydolundu. Washington Üniversitesinden Doç.

RoboFly'ın üzerinde bulunan ufak bir devre sayesinde lazer enerjiyi elektriğe dönüştürebildiği böylece kanatlarını çırparak uçabildiği kaydolundu.

Washington Üniversitesinden Doç. Sawyer Fuller, "Daha evvelden, kablosuz, haşere büyüklüğünde uçan robotların bilim kurgu olduğunu düşünürdük. Bizim geliştirdiğimiz kablosuz RoboFly artık bu robotların hakikat yaşamın içinde olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.


Fuller, maliyeti oldukça düşük olan bu robot haşerenin insansız hava vasıtalarının giremediği yerlere girebileceğini ve gaz sızıntılarının tespit edilmesinde kullanılabileceğini ifade etti.

RoboFly, 23 Mayıs'ta Avustralya'nın Brisbane şehrinde yapılacak Beynelmilel Robot ve Otomasyon Konferansı'nda tanıtılacak.

Kaynak: www.internethaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP