USD
19°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Kına gecesi saç modelleri

Kına gecesi saç modelleri
20 Haziran 2016 02:00

Kına gecesi için en güzel saç modeli önerilerini sizler için derledik. Tüm detaylar bu haberimizde ..

Kına geceleri geleneklerimizde bulunan bir tören olup,  gelin adayı bayanların evlenmeden önce ailede bulunan bayan üyelerle ve kız arkadaşlarıyla birlikte kutladığı eğlence gecesidir. Kına gecesinde bayanlar  göreneklerimize göre genellikle kırmızı kaftan giymekte. Fakat şimdilerde bu zaman zaman pembe renk tercihine de dönüşebilmekte.

Buna bağlı olarak ta eskiden sarayda kullanılan Osmanlı kaftanlarına benzer olan kaftanlardan giyen gelin adayları parlak, brokar kumaşlı, saten, sır işlemeli türlerde etnik kaftanlardan yararlanabilmekte.  Tabii ki kınası olacak genç bir bayanın saçını bütün bu olgulara uyumlu bir şekilde yaptırması da gerekmekte. Örneğin böyle bir bindallı kaftan üzerine romantik bir topuz yaptığında bariz bir tezat oluşturacağından,  saç stilinizi de dikkatli seçmenizi öneriyoruz. 

Yanı sıra aksesuar kullanarak ta kına saçınızı yaptırmanız mümkün. Örneğin kaftanınız etnik dokulardan oluşacağından saçlarınıza  da eskitmeli taçlardan, Osmanlı ruhu taşıyan taçlardan ve taraklı tokalardan takmanız mümkün.  Yanı sıra alnınıza dökülen zincirli taçlar,  başınızın kenarında duran kocaman etnik telkarili  tokalar,  safir, yakut, zümrüt ya da elmas imitasyonlu boncuklu  klasik taraklardan takabilirsiniz.

Hatta varsa  aile büyüklerinden yadigar kalan antika tarzı taraklar, taçlar ya da  vintage tokalar bu konuda çok makbule geçebilir. Tabii ki illaki kına saçınızda kullanacağınız taç ve saç aksesuarlarının gerçek antika ya da vintage bir obje olması şart değil. Günümüz eskitmeli ya da taklit objelerden kullanmanız da mümkün. Hemen belirtelim ki kınalarda genellikle çok volümlü dağınık topuzlar, salık saçlar, yandan toplanmış yarısı salık saçlar, ya da yarım topuzlar oldukça revaçta. 

Sizlerde bu saydığımız objeleri iri dalga yaptırdığınız saçınızın tek tarafına yerleştirebilir, saçların diğer tarafını da salık bırakabilirsiniz. Yine su dalgası yaptırdığınız saçlarınızı ortadan ayırarak başınıza doğal çiçekli taçlardan, otantik oksit eskitmeli taçlardan ya da alnınıza dökülen zincirlere sahip olan estetik saçlardan takabilirsiniz.

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP