24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Kanada, Nijerya'da ABD ile birlikte iltica taleplerini karşılamak için çalışıyor

Kanada, Nijerya
07 Mayıs 2018 22:35

Resim telif hakkı Reuters Resim başlığı Sığınmacılar Quebec-New York geçişinde işlenmeyi beklerler Kanadalı göçmen memurları, geçiş yapan göçmenlerin sayısını azaltmak için Nijerya'daki ABD'li meslektaşlarıyla birlikte çalışıyorlar yasadışı olarak Kanada'ya.

Sığınmacılar Quebec-New York geçişinde işlenmeyi beklerler Resim telif hakkı Reuters Resim başlığı Sığınmacılar Quebec-New York geçişinde işlenmeyi beklerler

Kanadalı göçmen memurları, geçiş yapan göçmenlerin sayısını azaltmak için Nijerya'daki ABD'li meslektaşlarıyla birlikte çalışıyorlar yasadışı olarak Kanada'ya.

Nijeryalı sığınmacılar, ABD ile güney sınırında artan sayılarda Kanada'ya geçiyorlar.

Pek çokları Kanada’ya gitmeden önce ABD’de Amerikan vizesiyle yaşıyorlardı.

2017 yılında, 20,500'den fazla göçmen ABD sınırında ABD sınırında Kanada'ya yasadışı yollardan geçerek iltica talebinde bulundu - toplam iddiaların yaklaşık% 40'ı.

Bu yılın ilk üç ayında, sınırı geçenler tarafından 5.052 sığınma talebinin yarısından fazlası Nijeryalı vatandaşlardı ve çoğu geçerli ABD vizesiydi.

div>

Federal Ulaştırma Bakanı Marc Garneau Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bütün "düzensiz" sınır geçişlerinin% 90'ının mülteci statüsü kriterlerini karşılamadığını ve sonunda sınır dışı edileceğini söyledi.

Resmi bir sınır kontrol noktasından kaçınmak, göçmenlerin Güvenli Üçüncü Ülke Anlaşmasını engellemelerini ve ABD ile Kanada arasında insanların ilk varış ülkelerinde iltica başvurusunda bulunma zorunluluğunu kabul etmelerini engellemektedir.

Honduraslı göçmenlerin ABD'nin statüsünü kaybetmeleri

​​Üç Kanadalı göçmenlik görevlisi şimdi ABD seyahat belgelerinin kötüye kullanılmasıyla mücadele etmek için Amerikalı yetkililerle birlikte çalışan Lagos'ta. Kanada, Nijerya vatandaşlarının yalnızca Kanada'ya gelmek amacıyla belgeyi istediğine inandıkları ABD seyahat vizesi reddedişlerinde artış olduğunu belirtti.

Federal Göçmen Bakanı Ahmed Hussen de bu ay hükümet yetkilileriyle görüşmek üzere Nijerya'ya seyahat ediyor.

Nijerya, 2009'dan beri iki milyondan fazla insanın yerini alan bir şiddet kampanyası yürüten İslamcı militan grup Boko Haram'ı dahil etmek için mücadele etti. LGBT Nijeryalılar ayrıca cinselliği için olası zulümlerle karşı karşıya.

Twitter gönderisini geç @JustinTrudeau

Şimdi 25,000'den fazla Suriyeli mülteciyi Kanada'ya bekliyoruz. Eve Hoşgeldin. #WelcomeRefugees pic.twitter.com/XJZYbYPaCi

- Justin Trudeau (@JustinTrudeau) 29 Şubat 2016
Rapor div> div>

Twitter'ın Sonu Gönderen: @JustinTrudeau div> div> div> div>

resmi sınır kontrol noktalarının dışında iltica talebinde bulunan göçmenlerin sayısını azaltmaya çalışıyor.

Ülke şimdi havaların daha sıcak olduğu muhtemel göçmenleri bekliyor.

p05bzglw.jpg
Cihazınızda medya oynatımı desteklenmiyor div>
div> div> Medya başlığı Yüzlerce göçmen, ABD sınırını her gün Kanada'ya yasadışı olarak geçiyor. Göçmenlerin büyük çoğunluğunun Kanada'ya girdiği New York eyaletinde yol.

Pew Research'e göre, Kanada'nın 2017'de aldığı sığınma başvurularının sayısı, ülkenin Göç ve Mülteci Kurulu'nun 1989'dan bu yana oluşturulduğu tarihte en yüksek.

Bu, özellikle Quebec’te hükümet kaynaklarını zorladı.

Bu tesisler, kısa süreli konaklama için bir seferde yaklaşık 500 göçmen idare edebilecek.

Kanada hükümeti rakamlarına göre, geçen sene sığınmacıların çoğu Haiti'den (8,286) sonra da Nijerya'dan geliyordu (5,575).

Hükümet yetkilileri, ABD'deki Haitili topluluğuna doğrudan, Kanada'daki ikametgâh alma kolaylığı hakkında sosyal medyada dolaşan mitleri ortadan kaldırma çabasıyla ulaştılar.

Yetkililer aynı zamanda talep sahiplerine yönelik olarak hızlı izleme çalışma izinleridir, böylece taleplerinin kabul edilip edilmediğini görmek için beklerken çalışabilirler. .

Kaynak: www.bbc.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP