24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Kanada'da lisansla sürüş için ABD'de hapsedilen kadın

Kanada
07 Mayıs 2018 22:35

Resim copyright Emily Nield Resim yazısı Emily Nield, ABD polisi tarafından bir Kanada lisansı ile sürüldükten sonra onu tutukladıktan sonra özür dilemek istediğini söyledi ​​Bir Kanadalı kadın özür istiyor ABD polisi onu tutukladıktan sonra Kanadalı bir ehliyetle sürmek içi.

Emily Nield, ABD polisi tarafından bir Kanada lisansı Resim copyright Emily Nield Resim yazısı Emily Nield, ABD polisi tarafından bir Kanada lisansı ile sürüldükten sonra onu tutukladıktan sonra özür dilemek istediğini söyledi

​​Bir Kanadalı kadın özür istiyor ABD polisi onu tutukladıktan sonra Kanadalı bir ehliyetle sürmek için hapse attı.

27 yaşındaki Emily Nield, Nisan ayında Georgia'da doğumundan çekildikten sonra öğrenci vizesi aldı.

Pasaportunun basılı kopyalarını üretemediğinde veya doğum belgesi, kelepçelendi ve hapse atıldı.

Sonunda ücretler düştü ve rekoru temizlendi, ancak Bayan Nield hala bir özür beklediğini söyledi.

Bayan Nield sonra 70 mil / sa hızında 87 mil / saat (140 km / saat) sürüş için çekti, subay ona Kanadalı bir ehliyetle araba kullanamayacağını söyledi.

div>

"Memurun bunun doğru olmadığını, lisansımın yasal olduğunu, basit bir Google araması yaptıysa, bunun gerçekleşmeyeceğini söylemeyi denedim," dedi BBC'ye Pazartesi günü.

Gürcistan Sürücü Hizmetleri Dairesi web sitesine göre, geçerli bir yabancı ehliyetine sahip ABD vatandaşı olmayanların, Gürcistan eyaletinde araba kullanmalarına izin verilir, ancak ülkedeki vatandaş olduklarına dair kanıt istenebilir. Bunu yayınladı.

Sürüş yaptığı otoyol Florida'da tatil yapan birçok Kanadalı tarafından görülüyor.

Memur, Kanadalı olduğunu kanıtladı ve Bayan Nield'ın göçmenlik belgelerinin ve pasaportunun fotoğraflarını kabul etmedi. Daha sonra lisanssız sürüş için tutuklandı. Philadelphia kafesinde tutuklanan siyah adamlar, motor sürücüsüne çarpmak için 1 dolarlık şoföre para cezası verdiler

"Korktum, sadece bu (tutuklama) 'nın benimle kalmaya devam ettiğini düşünüyorum" dedi. “Hayatımın en kötü doğum günüydü.”

Bayan Nield, memurun aracının arkasındaki bir videoyu çekti ve arkadaşlarının bir avukat için ayarlayabilmesi için onu Snapchat'a gönderdi.

"Ben kelepçelerim. Yardım edin! Ben hapse gitmek istemiyorum," gözyaşları içinde diyor.

O, kefaletle 778 $ 'dan fazla (C $ 1000; £ 574) ödediğini ve arabasını suikasttan geri aldığını söylüyor. Üç gün sonra, suçlamalar düştü ve kaydı daha sonra temizlendi.

Bayan Nield, Kanadalıların ABD'de haklarını kullandıklarını bilmelerini istediğini söyledi. Ayrıca polis karakolunda Kanadalı konsolosluğa ulaşmasına izin verilmediğini ve yasal olarak izin verildiğini söyledi.

Ayrıca memurun yasayı bilmediği için özür dilemesini de istiyor. < "Ona sadece" Üzgünüm "demesi için sevinirim" diyor.

Kaynak: www.bbc.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP