USD
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

John Kerry'den "Esad'a saldırı" açıklaması

John Kerry'den "Esad'a saldırı" açıklaması
17 Haziran 2016 08:48

Amerika'da 51 diplomatın Obama'ya Suriye Devlet Başkanı Esad'a saldır demesi üzerine ABD Dışişleri Bakanı John Kerry açıklamada bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Beyaz Saray'ın Suriye politikasını protesto eden ve Şam'ı hedef alan saldırılar düzenleme çağrısının yapıldığı bir bildiri kaleme alan 51 diplomata yanıt verdi.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da Reuters ajansına konuşan Kerry "Önemli bir açıklama ve sürece fazlasıyla saygı duyuyorum. ABD'ye geri döndüğümde kendileriyle görüşme olanağım olacak" dedi.

OBAMA'DAN ESAD'A SALDIRMASINI İSTEDİLER

ABD Dışişleri Bakanlığı'nda 50'den fazla diplomat, Amerika'nın Suriye politikasını eleştiren bir bildiri imzalayarak, ateşkesi sürekli olarak ihlal eden Beşar Esad hükümetine yönelik saldırılar yapılması çağrısında bulundu.

Reuters'ın haberine göre bildiri, Suriye politikası konusunda tavsiye veren 51 üst ve orta düzey dışişleri bakanlığı yetkilisi tarafından imzalandı.

The Wall Street Journal, bildiride bu senenin başlarında yürürlüğe konan ve 'neredeyse' çökmek üzere olan ateşkesin ışığında Suriye hükümetine yönelik askeri saldırılar düzenlenmesi çağrısında bulunuldu.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
serdar çeken

3yıl önce

Başlıkta bir harf eksik: Kerry'den değil, "Kerry'den" olmalı.