25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Doğal yollarla saç dalgalandırma

Doğal yollarla saç dalgalandırma
18 Haziran 2016 15:00

Saçlarımızı ısı kullanmadan, yıpratmadan ve kırmadan nasıl doğal yollarla dalgalandırabiliriz ? Detaylar haberimizde ..

Saçlarımız  biz bayanlar için oldukça önemli.  Zira yaz kış  kötü hava şartlarından  tutunda taramalara, şampuanlardan şekillendiricilerde bulunan kimyasallara, fönlere ve maşalara karşı koyan saçlarımız sürekli yıpranarak, kırılıp dökülmekte. Fakat artık saçlarınızı sürekli maşa, fön mizampli hatta ütü gibi  sıcak aletlere ve dolayısıyla kırılmalara maruz kalasın istemiyorsanız, bu gün sizlere  saçlarınızı yıpratmadan  dalgalara kavuşturabilmeniz adına bir dizi önerimiz olacak.

Bu konuda ilk önerimiz bigudiler olacak. Annelerimizin zamanından kalma olan bu klasik yöntem sayesinde saçlarınız ısıya maruz kalmadan dalgalara ve kıvırcık buklelere kavuşabilecek. Bir gece önceden ister sünger ister plastik, ister silikonlu bigudilerlerle sardığınız saçlarınız, ertesi gün uyandığınızda  kıvır kıvır olacak.

İkinci önerimizse bandanalar yardımıyla saç kıvırcıklaştırma. Yine yatmadan önce  hafif nemli saçlarınızı tarayın sonrasında  5 – 6 tutama ayırın.Her bir tutamı ayrı  bandanayla saç örer gibi örün(bandanalar saç aralarında saçlarla  örülecek )uçlarınıysa lastik tokalarla sabitleyin. Ertesi gün çözdüğünüz saçlar kıvır kıvır olacaktır.

Saç kıvırma tekniği de bir başka öneri. Saçlarınızı önde 2, ortada 2 ve arkada da 2 parçaya ayırın ve her bir tutamı uçlardan başlayarak kıvırarak dolayın. En sonunda da her bir tutamı kendi etrafında  dolayarak saç  diplerinize firketelerle sabitleyin (saç lastiğiyle de olur).

Saç dolama tekniği de bu konuda en pratik önerimiz olacak. Uzun saçlarınızı  ortadan  ikiye ayırın  ve iki yana alın. Sonra  her iki tutamı da ard arda ucundan dolayarak başınızın üzerinde duran bir saç rulosu yapın  ve firketelerle  başınızın üzerine sabitleyin. Açtığınızda bukle bukle saçlarla karılaşacaksınız. Tüm bu saç dalgalandırma yöntemlerini saçlarınızı sıcak cihazlar kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz.  İşlem sonrası parmaklarınızla da saçlarınızı karıştırırsanız şayet, saçlarınız doğal dalgalı görünür,  saçlarınızı spreylerle de sabitleyebilirsiniz. 

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP