USD
18°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

iPad ve Android tabletler için Microsoft Edge çıktı [İndir]

iPad ve Android tabletler için Microsoft Edge çıktı [İndir]
06 Mayıs 2018 15:58

Microsoft, ilk olarak iPhone ve Android uslu telefonlar için kullanıma sunduğu yeni jenerasyon internet tarayıcısı Edge‘i şimdi de tablet dünyasına getirdi.

Microsoft, ilk olarak iPhone ve Android uslu telefonlar için kullanıma sunduğu yeni jenerasyon internet tarayıcısı Edge‘i şimdi de tablet dünyasına getirdi. Kısa müddet evvel iPad ve Android tabletler için Microsoft Edge çıktı.

Masaüstünde rekabetin gerisinde kalan Microsoft Edge, artık tüm iPad ve Android tablet modelleriyle de faal olarak kullanılabiliyor. Bu tarafa gelmesi uzun müddettir beklenen tarayıcı, geçtiğimiz hafta iPad için beta sürecine girmişti. Bundan kısa müddet sonra çıkan tarayıcı, artık son kullanıcının karşısında bulunuyor. Bakıldığı zaman masaüstü versiyona eş biçimde oldukça sade bir arayüzü bulunan Edge, en çok sonunda açılan ortak çalışma özelliğiyle dikkat sürüklüyor. Masaüstünde açılan bir sayfayı süratli olarak mobil versiyona aktarabilen tarayıcı, böylece oldukça kullanışlı bir sürecin kapıları aralanmış oluyor. Kayıt altına alınan içerikleri platformlar arasında senkronize de edebilen tarayıcı, QR kodları okuyabilmesi yanında saklı sekme modunu da bünyesinde barındırıyor. iPad tarafında “split screen” takviyeyi bulunmayan tarayıcı, söylendiği kadarıyla koyu modu bünyesinde taşıyor.

ALAKANIZI ÇEKEBİLİR
Microsoft’un sırlı uslu telefonu “Surface Phone”, eşsiz özelliğiyle gündemde

Microsoft Edge tablet dünyasında öne çıkabilir mi?

Masaüstünde Chrome, Firefox ve Opera gibi rakiplerin karşısında çok fazla öne çıkamayan tarayıcı, bunu mobilde değiştirmek istiyor. Ancak tablet tarafında kullanıcılar genelde ya Safari ya da Chrome tarayıcıları kullanıyor. Bu surattan işletmenin çok daha değişik şeyler sunması gerekiyor.

Alakalı video

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Maliyet Fiyatsız Boyut 117.6 MB Yükle App Store Maliyet Fiyatsız Boyut Değişken Yükle Google Play Store

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP