USD
16°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

"İnterneti olmayan binaya ruhsat verilmesin"

"İnterneti olmayan binaya ruhsat verilmesin"
20 Mayıs 2016 13:49

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak, fiber bağlantısı olmayan binaya belediyelerin ruhsat vermemesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak, Türkiye'de her eve elektrik, su, doğalgaz gibi fiber internet bağlantısının girmesinin sağlanması gerektiğini belirterek, "Fiber bağlantısı olmayan binaya belediyelerin ruhsat vermemesi, bu dönüşüm için önemli bir adım olabilir" dedi. 

Kamu Bilişim Platformu'nun 18'inci toplantısı, Antalya'nın turizm bölgesi Belek'te başladı. 22 Mayıs'a kadar devam edecek toplantıda akıllı uygulamalar, verilerde siber güvenlik, kamu verisinin paylaşılması gibi konular ele alınacak. 

İNTERNET MAKUL FİYATTA OLMALI

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak, bilişim toplumuna dönüşme iddiasını taşıyan Türkiye'de her eve elektrik, su, doğalgaz gibi fiber internet bağlantısının girmesinin sağlanması gerektiğini söyledi. Bunun için internetin alım gücüne oranla makul fiyatta olması gerektiğini belirten Tabak, "Fiber bağlantısı olmayan binaya belediyelerin ruhsat vermemesi, bu dönüşüm için önemli bir adım olabilir. Ancak kazı ücretleri gibi birtakım tiyaç" diye konuştu. 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP