21°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

İnternet Sitenizin Trafiğini Nasıl Arttırabilirsiniz?

İnternet Sitenizin Trafiğini Nasıl Arttırabilirsiniz?
29 Nisan 2018 07:54

Yeni bir internet sitesini kaliteli bir ziyaretçi rakamına eriştirmenin güçlüğü ile karşılaşıyorsunuz.

Yeni bir internet sitesini kaliteli bir ziyaretçi rakamına eriştirmenin güçlüğü ile karşılaşıyorsunuz. Bu çalışmaların sonunda, daha fazla satış yapıyor ve alıcı tabanınızın nasıl genişlediğini görüyorsunuz. Kendi internet sitenize, daha fazla ziyaretçi sürüklemenin 10 yolunu altta listeliyoruz. Bu usulleri uygulayarak sitenizin trafiğini çoğaldırabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

1. Arama motoru optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, internet sitenizin, insanların genellikle arattığı anahtar kelimeler ve tümceler arasında görünürlüğünü çoğaldırma sürecidir. Düşünün: Google’da bir şey arattığınızda, gelen neticelerde, genellikle ilk birkaç sayfanın ötesine gider misiniz? Büyük bir olasılıkla hayır, sizin potansiyel alıcılarınız da sizler gibi düşünüyor.

Arama motoru neticelerini geliştirmenin bir hayli yolu vardır. Var olan içeriği tertip edilmesi, arama motorlarının dizin oluşturma faaliyetlerinin manisinin kaldırılması, sitenin arka tasarısında olan ve siteye gelen linklerin rakamının çoğaldırılması öbür internet sitelerinden aldığınız linkler – sizin internet sitenizin ehemmiyetini ve popülaritesini gösterenler.

Arama motoru optimizasyonu, başlangıçta zaman akdikeni bir süreçtir, ancak daha fazla ziyaretçi almak ve anahtar kelime ve tümcelerinizle, arama motorunda doruktaki yerlere sahip olmak için çok ehemmiyetli bir adımdır. Şayet internet sitenizi hala arama motorları için optimize etmediyseniz, yapacağınız optimizasyon çalışmasının kayda kıymet neticesini almanız birkaç ay sürebilir.

2. Blog Yazma ve Konuk Blogları

Sitenizde orijinal ve fiyatsız içerik sunmanız, sitenize tıklayan yeni ziyaretçi rakamını çoğaldırmaya ve sizi rekabetten ayırmaya takviyeci olur. Ancak, kendi niş sayfanızda önde gelen blogları yayınlamanız, sitenizin trafiğini çoğaldırmada çok daha bereketlidir. Davetlilerin yazılarının sonuna yaşam öyküsünü kapsayan bir link koyma ile mevcut internet sitenizin trafiğini daha da arttırabilir ve yeni ziyaretçiler çekebilirsiniz.

3. Tıklama Başına Ödeme

İnternet sitenizin, Google stili arama motorlarındaki trafiğini çoğaldırmak ismine tıklama başına ödeme internet reklam sistemini kullanabilirsiniz. Sistem şu biçimde işliyor: arama motorunda sitenize yapılan her tıklamaya belli bir fiyat ödüyorsunuz ve yatırımınızın geri dönüşünü almanız için son tıklanma sayınız size iletiliyor.

Google AdWords uygulamasında aşırıdan hiçbir tüketme lüzumluluğu yoktur. Misalin, günlük en düşük 5 Dolarlık bir bütçe tanımlıyorsunuz veya her bir tıklama için maksimum 10 sent maliyet biçiyorsunuz. Burada ana amacınız geri dönüşlere odaklanmak olmalıdır. Böylece azami yatırım getirisini alabilirsiniz. Basitçe anahtar kelime ve tümceleri seçin ve ardından arama motoru sizin adınızın, gaye pazarınız her nerede internet kullanıyor ise orada karşına çıkmasına takviyeci olsun.

4. Yine Gayeleme

Yine kastetme reklamları, her ziyaretçinin bilgisayarına bir takip çerezi yerleştirme yoluyla işler. Ziyareteziyetir sizin sitenizden dağıldıkları anda, sitenize tekerrür girmeleri için reklamlar görmeye başlarlar. Bu reklam çeşidini kullanmak, size, sitenizle etkileşim yapmadan ufalayan – ziyaretçilerinizin %98’i etkileşim yapmadan ufalar – ziyaretçilerinize erişmenizi sağlar ve o ziyaretçileri yine amaçlayarak tekerrür sitenize sürüklemenizi ve sitenizde etkileşimde bulunmalarını sağlamanız ismine bedelli bir stratejidir. Siz ziyaretçilerinizi sitenize sürüklemek ismine çok çalıştınız ancak çoğu sitenizde fazla zaman geçirmeden ufaladı. Dolayısıyla onları tekerrür kazanarak onları sitenize sürüklemek ismine yaptığınız tüketmelerin boşa gitmediğinden emin olabilirsiniz.

5. Facebook Reklamları

Milyonlarca insan her gün Facebook kullanıyor 2011 Aralık ayı bilgilerine göre günde 483 milyon etkin Facebook kullanıcısı var ve Amerika’daki vasati bir Facebook kullanıcısı her ay 8 saatini Facebook kullanarak geçirmekte. Facebook yalnızca lise veya üniversite çağlarındaki gençler arasında popüler olan bir site değildir. Her yaştan, her cinsiyetten ve her ırktan fertler Facebook’un kumpaslı kullanıcısı konumundadır. Bunun yanı gizeme, Nielsen’in çalışmasına göre, insanların %68’i sosyal etrafta gördükleri reklamları değişiklerine göre daha büyük ihtimalle andırıyor. Facebook reklamları, size dünyada istediğiniz yerden fertleri, mevcut hayranlarınızın dostlarını ve hatta öbür sayfaları hoşlanan şahısları dahi amaçlayabilmenizde takviyeci olur. Bireylerin Yaşı ve İlgilendiği Alanlar da öbür alternatifler arasındadır. Ayrıca, internet sitenizin trafiğini çoğaldırmak ismine uygun maliyetli bir yoldur. Günlük bütçenizi tanımlayabilir, tıklama başına ödeme yapabilir ya da reklamınız insanlar tarafından gördüğü kadar ödeme yapabilirsiniz. Google AdWords’e eş bir biçimde, ziyaretçileri kendi internet sitenize sürüklemek için Facebook’un trafiğini kullanabiliyorsunuz.

6. YouTube

Videolar sürükleyerek YouTube’da paylaşmak, içeriğinizin Google’da kendiliğinden bulunabilmesinde takviyeci olur. YouTube’dan Google dizininin yanı gizeme değişik şahıslar sizin videolarınızı kendi bloglarında veya sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler. Viral paylaşım her ne kadar istense de, internet sitenizdeki trafiği zaferli bir biçimde çoğaldırmak için her videonuzun milyonlarca izlenmesi ehemmiyetli değildir. Bunun yerine, izleyenlerin bir seferde izlemeyi tamamladıklarında, nereye tıklaması gerektiğini sizin internet siteniz anlatan bir çağrıya, bunu nasıl yapacaklarına sitenizin linki ve neden sitenize tıklamaları gerektiğine fiyatsız içerik, müsabaka vb. odaklanmanız gerekmektedir.

Ayrıca, sizin işiniz ile alakalı olan, yüksek etkileşim neticeyi verebilecek kastedilmiş reklamları satın alarak öbür şahısların videolarında reklam yapabilirsiniz.

7. E-Posta ile Pazarlama

İnsanların büyük bir kısmı ile satın almaya karar vermeden evvel bir hayli defa iletişime geçmek zorunludur, bundan dolayı e-posta ile pazarlama çok ehemmiyetli bir vasıtadır. Bu usul uzun zamandır kullanılmaktadır ve hala potansiyel ve mevcut alıcılar ile irtibat kurmanın en eforlu yoludur. İnsanlara e-posta grubuna katılmaları için alaka uyandırıcı nedenler verin müsabakalar, ehemmiyetli içerikler, işletmeyle alakalı bilgiler vb. ve sonra mail grubundan çıkmamaları için devamlı olarak ehemmiyetli içerikler gönderin. En son internet sitenizi ziyaret ettiklerinden bu yana neler kaçırdıklarını onlara göstererek, kumpaslı olarak internet sitenize girmeleri için teşvik edin. Yeni mahsuller, Bloglar, Videolar gibi…

8. Laflı Platformlar forumlar/Facebook hayran sayfaları vb.

Şayet saçınızı kestirmek için yeni bir kuaför arıyorsanız veya yakın etrafınızda iyi bir lokanta arıyorsanız büyük bir olasılıkla ilk olarak güvendiğiniz dostlarınıza ve ailenize danışır veya çevirim içi kaynaklara bakarak en çok alkış alan seçeneklerinizi incelersiniz. Bu kaynaklar sizin internet sitenizin trafiğini süratlendirecek anahtar noktalardan biridir. Hayranlarınız ve takipçileriniz arasında pozitif analizlerin paylaşıldığı ve laflı tekliflerin verildiği bir irtibat platformu oluşturmaya odaklanın. Ayrıca sizde mevzu ile alakalı forumlara katılarak veya blog gönderilerine yorum yaparak çok fazla seviyede reklam yapmadan şirketinizi tanıtabilirsiniz.

9. Sosyal Medya

E-Posta ile pazarlamaya eş biçimde, sosyal medya size potansiyel alıcılarınızla irtibata geçerek onları satın alma mevzusunda cesaretlendirmeniz noktasında takviyeci olur. Potansiyel alıcılarınızın Facebook hayran sayfanızı sevmesi veya Twitter ‘da takipçiniz olması için alaka uyandıran nedenler bulun. Ancak onların blogunuzu devamlı ziyaret etmesi veya markanızla kumpaslı olarak etkileşimde bulunması için nitelikli içerik paylaşımları da yapın. Böylece onlara neden ilk olarak sizin internet sitenizi ziyaret ettiklerini anımsatmış olursunuz. Sosyal medya, laflı pazarlama mevzusunda da ehemmiyetli bir vasıtadır; size insanların nelerden konuştuklarını ve birbirlerine neleri önerdiklerini görme kısmeti verir. Ayrıca alıcıların servis memnuniyetlerinin denetlenmesi ve rastgele bir mesele anında eş zamanlı olarak bağlantı kurulması imkânını sağlar.

10. Milletle İlişkiler 

İşletmenizin internet sitesinin trafiğini çoğaldırma çalışmalarının en ehemmiyetli kısımlarından biri haysiyetinizi ve insanlar üzerindeki tesirinizi geliştirmektir. Milletle ilişkiler taktikleri sayesinde, kendi nişinizde, kendinizi bir marka olarak konumlandırabilir ve eminliğinizi geliştirebilirsiniz. Bunu yapmanız marka öğrenilirliğinizi geliştirecek ve etkileşim oranlarınızı çoğaldıracaktır. Misalin, bir gazetecinin yazılarına kaynak olarak hizmet verdiğinizde genellikle internet sitenize giriş için bir link sağlanır. Bu da sitenizin trafiğini iyi derece çoğaldırır ve bir yandan da haysiyetinizi geliştirir. Ayrıca büyük bir yazılı basın materyali – bir hayli insan tarafından güvenilen bir kaynak -işletmenizden laf ettiğinde insanların size olan güveni çoğalacaktır. Yazılı basın yayınlamak sitenizin trafiğini süratlendirmede ve mahsul ve servislerinize olan alakayı çoğaldırmada takviyeci olur.

Yukarıdaki adımları asıllaştırdıktan sonra nasıl neticeler aldınız? İnternet sitenizin trafiğinin kaynağı nereden geliyor?

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP