USD
19°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Hyundai Tucson'a makyaj yapıldı

Hyundai Tucson
19 Mayıs 2018 04:19

Selman ÖZTÜRK / [email protected] Avrupa'da ve özellikle Türkiye'de ortalamanın üzerinde satış sayıları tutan Hyundai Tucson, makyajlanan kasasıyla daha şık bir görünüme sahip olmuş. New York Araba Fuarı'nda tanıtılan vasıta, ziyaretçilerin de alkışını toplamayı muvaffak .

Selman ÖZTÜRK / [email protected]

Avrupa'da ve özellikle Türkiye'de ortalamanın üzerinde satış sayıları tutan Hyundai Tucson, makyajlanan kasasıyla daha şık bir görünüme sahip olmuş.

New York Araba Fuarı'nda tanıtılan vasıta, ziyaretçilerin de alkışını toplamayı muvaffak oldu.

Hyundai Tucson'a makyaj yapıldı

EN BÜYÜK FARKLILIK FARLARDA

Hyundai mühendisleri, Tucson'u makyajlarken en büyük mesaiyi farlar üzerinde tüketmiş. Ön farlar azıcık daha gelişirken, LED çizgileri de uzatılmış. Böylece gündüz farlarıyla dahi kalburüstü bir aydınlatma sağlanmış. Arka lambalara da LED özelliği ilave edilen Tucson, artık kasaya daha iyi oturan bir arka lamba görünümüne sahip.

Tucson'un yeni tampon tasarımı da oldukça zaferli görünüyor. Daha geniş bir ön tamponla gelen yeni Tucson, sıradan basamaklı panjuruyla bitiriliyor.

Hyundai Tucson'a makyaj yapıldı

GÜVENLİK EKİPMANLARI ARTIRILDI

İç mekan tasarımında da ufak değişlerle yenilenen Hyundai Tucson'un, güvenlik ekipmanları artırıldı. Park ederken 360 derece dönebilen Hyundai Surround View Monitor, şerit takip asistanı, sürücü bitkinlik ihtarı, acil vaziyet fren sistemi yeni Tucson'da olacak bazı standart güvenlik ekipmanları. Hyundai Tucson, bu güvenlik ekipmanları sayesinde Euro NCAP testlerinde 5 yıldız seviyesini gözetmeyi hedefliyor.

Ayrıca bu kasada kablosuz şarj birimi de bulunacak. Bu sayede sürücü ve yolcular; telefonlarını, elektronik aygıtlarını kablo kullanmadan şarj edebilecek.

Hyundai Tucson'a makyaj yapıldı

5 DEĞİŞİK MOTOR ALTERNATİFİYLE GELİYOR

Yeni Hyundai Tucson, 5 değişik motor alternatifiyle alıcılara sunulacak. Üçü dizel, ikisi benzinli olacak bu motorların en eforlusu 2.0 litre hacme sahip olacak ve 183 at eforu üretecek. Bu motorlar 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla desteklenecek.

Yaz aylarında satışa sunulması beklenen yeni Tucson, ülkemize aynı yarıyılda gelecek. Mevcut modeli 110 bin lira ile başlayan ve 227 bin liraya kadar çıkan maliyetlerle satılan Tucson'un yeni modeli, varsayımlara göre 150 bin liradan başlayan maliyetlerle fihristte olacak.

Hyundai Tucson'a makyaj yapıldı

Kaynak: www.ensonhaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP