USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor
19 Mayıs 2018 04:57

Selman ÖZTÜRK / [email protected] Civic ile aynı platformdan çıkacak olan Insight, markanın yeni sedan suratı olmaya aday olacak. Lüks sedan konseptinde üretilecek olan Insight, D segmentinde yer alacak.

Selman ÖZTÜRK / [email protected]

Civic ile aynı platformdan çıkacak olan Insight, markanın yeni sedan suratı olmaya aday olacak.

Lüks sedan konseptinde üretilecek olan Insight, D segmentinde yer alacak. Bu segmentte vasıtanın en büyük rakipleri Volkswagen Passat, Skoda Superb, Toyota Avensis, Audi A4 ve Opel Insignia gibi lüks sedanlar olacak.

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

HİBRİD MOTORLA GELİYOR

Yeni Honda Insight, 1,5 litre hacimli benzinli motorla lityum-iyon pil ile çalışan elektrikli bir motorun karışımıyla gelecek. Yakıt tasarrufunun yanı gizeme, performans olarak da temennileri karşılamayı amaçlayan bu yeni motor, Honda'nın gelecek modellerinde de kullanılacak.

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

Honda Amerika Birleşik Devletleri Yetkilisi Henio Arcengeli, bu yeni motoru, "Ananesel efor aktarma uzuvları olmaksızın çok eforlu bir arabayla, elektrifikasyon çağında devrim" olarak nitelendiriyor.

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

TASARIMI SINIFI GEÇTİ

İlk bakışta Civic ile eş görünse de Insight daha diri ve daha asabi bir tasarıma sahip. Aerodinamik kanatlar, ince LED farlar ve krom ayrıntılarla tertip edilmiş ön panjur, Insight'ın tasarım detaylarından kimileri.

Özellikle arka kısımda Civic'ten bölen Insight, Civic'teki o coupe havasını azıcık da olsa sedana çevirmeyi muvaffak olmuş. Yeniden LED stop farları ile oldukça şık bir görüntüye sahip olan taşıt, geniş valiz hacmiyle de geçer anekdot alıyor.

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

ELVERİŞLİ KOKPİT GÖZ DOLDURUYOR

Honda Insight'ın iç tasarımında teknolojiyi iliklerine kadar kullanmış olan kokpit ilk dikkati sürükleyenlerden. Son çıkan hemen hemen her arabada olduğu gibi Insight'ta da geniş bir multimedya ekranı bulunuyor. Taşıtla alakalı pek çok ekipmanın hakimiyetine olanak sağlayan bu ekran, aynı zamanda Apple CarPlay, Android Multimedya gibi uygulamaları da destekliyor.

Insight, rakiplerine oranla 'yeterli' denebilecek bir iç genişliğe sahip. Arka koltukta yolculuk eden 3 yolcunun da rahat bir oturuş pozisyonu elde etmesine imkân tanıyan taşıt, 5 şahsiyet sedan tarifinin içini böylece dolduruyor.

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

AVRUPA'YA İHRAÇ EDİLMEYEBİLİR

Honda yetkilileri Insgiht'ın ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde satışa çıkarılacağını, Avrupa ülkelerine ihracına ise sıcak bakmadıklarına söylediler. Ancak daha evvel pek çok markada da yaşandığı üzere, yoğun arz olması halinde Japon yetkililerin inadı kırılabilir.

Insight eğer Türkiye'ye kazançsa varsayımı olarak tüm aidatlar dahil 130-150 bin lira bandında fihristlerde olacak.

Honda yeni lüks sedanını tanıtıyor

Kaynak: www.ensonhaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP