USD
28°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Hindistan'da çöken köprüde onlarca ölü var!

Hindistan'da çöken köprüde onlarca ölü var!
31 Mart 2016 10:37

Hindistan'ın kalabalık şehirlerinden olan Kalküta'da büyük bir köprü çöktü.

Kalküta'da çöken köprü nedeniyle en az 10 kişinin öldüğü bildirilirken yüzlerce insandan da haber alınamadığı açıklandı. 

Kalküta'nın doğu kısmında bulunan ve yapımı 5 yıldır sürmekte olan üst geçit çökerek aktif olarak kullanılan yola yıkıldı. Yıkılan köprünün onlarca aracın üzerine düştüğü ve şu anda en az on kişinin öldüğü bildirildi.

BaraBazaar adı verilen ve ticaret merkezi olarak görülen bölgeye yakın olan üst geçit, oldukça aktif kullanılan yolun üzerine yıkıldı. 

Bölgede acil durum ilan edilirken çok sayıda kurtarma ekibi olay bölgesine sevk edildi. 

Olaya tanıklık edenler, büyük bir patlama ve kırılma sesi duyduklarını ardından ortalığı duman kapladığını belirttiler. Ayrıca görenler yüzlerce aracın yıkıntı altında kaldığını belirtiyorlar. 

Görsel ibareler, olay yerinde büyük oranda demir ve moloz yığınları oluştuğunu ve yangın tehlikelisi olduğunu işaret ediyor.

Hindistan'ın son yıllarda gördüğü en büyük felaketlerden biri olduğu söylenen olay için Hindistan ordusundan da yardım istendi.

Oldukça büyük bir üst geçit olduğu belirtilen köprünün en kısa zamanda temizlenmesi için onlarca iş makinasına ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Acil müdahale ekiplerinin de sevk edildiği bölgede kurtarma operasyonları bir an önce başlamazsa ölü sayısının yüzlere ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Saat 12:40 itibari ile olay yerinde 1 kadının ve üç erkeğin cesedine ulaşıldığı ve 35 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi. Yüzlerce insandan ise halen haber alınamıyor ve kutarma çalışmaları devam ediyor.

Saat 13:30 itibari ile 4 kişinin daha cesedine ulaşıldığı açıklandı. Demir ve moloz yığınları altında ise hala yüzlerce insan olduğu belirtiliyor. Şu an için toplam 8 kişinin ölü olarak çıkarıldığı ve 60'a yakın kişinin de yaralı olarak kurtarıldığı, kurtarma ekipleri tarafından duyuruldu.

Kaynak : Sadece Haber

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP