USD
21°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Elçinin Masalı - Küre ve Posta'nın yankılarıyla yeni bir ABD Yüksek Mahkemesi

Elçinin Masalı - Küre ve Posta
02 Temmuz 2018 20:41

Muhafazakâr bir ABD Yüksek Mahkemesi Başkan Donald Trump'ın en büyük mirasına dönüşürse, belli bir Margaret Atwood romanını hatırlatan bir şekilde kadın ve azınlık haklarını geri alırsa, Barack Obama'nın başkanlığını bir dipnot gibi gösterecektir.

Muhafazakâr bir ABD Yüksek Mahkemesi Başkan Donald Trump'ın en büyük mirasına dönüşürse, belli bir Margaret Atwood romanını hatırlatan bir şekilde kadın ve azınlık haklarını geri alırsa, Barack Obama'nın başkanlığını bir dipnot gibi gösterecektir.

Bu olayın gerçekleşmesi olasılığı, en yüksek ABD mahkemesinin, başka bir şekilde, Obama'nın 2016 yılının en yüksek bankasına Yargıç Merrick Garland'ı adlandırmada başarılı olmasını sağlayacak üç kararı vermesiyle önemli ölçüde artmıştır. Sayın Trump'ın, ağırlıklı olarak Müslüman ülkelerden gelen ziyaretçileri ABD'ye girmesini önleyen seyahat yasağı, kamu sektörü sendikalarının muhalif üyelerin aidat ödemelerini zorlayamadığına ve inanç temelli hamilelik merkezlerinin kadınları bilgilendirmesini gerektiren Kaliforniya yasalarına çarptırıldığına karar verdi. kürtaj hakkı.

Her üç karar da, Adalet Garland'ın mahkemeye getirdiği diğer yoldan çıkacak olan 5'e 4 oy ile kararlaştırıldı. Ancak Obama, 2016 yılında cumhurbaşkanları tarafından, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, o zamanki Demokrat cumhurbaşkanının geç Antonin Scalia'nın yerine isim vermekten kaçınmak için ahlaki bir yükümlülüğü olduğunu savunan umutsuzca iyice kötüye gitti.

Obama zorlukla kavga etti.

Hikaye reklamın altında devam ediyor p >

Liberal Demokratlar şimdi, Bay Trump'ın bir ardılını Kasım ayının ortalarında yapılacak seçimlere kadar kürtaj ve azınlık hakları konusunda liberallere bakan ılımlı bir muhafazakar olan Judge Kennedy'ye vermekten vazgeçmek için ahlaki bir zorunluluğa sahip olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı, İkinci Yargıtay adayı için Senato onay oturumları boyunca, başkanlığına ancak 18 ay boyunca onları tüm yoldan gülecek.

div>

Ayrıca, Bay Trump'ın 2016'da taşıdığı eyaletlerde yeniden seçime giden 10 Demokrat senatör, Kasım ayındaki oylamadan önce Başkanın taraftarlarını kızdırdı.

Sosyal muhafazakârlar, şimdi, mahkemede bulunan anti-kürtaj karşıtı çoğunluğun kutsal kavramasının kavradığı göze çarpıyor. Senatoyu 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce mahkemede başka bir koltuk açılırsa, Senatoyu GOP ellerinde tutmak ve onlara ekstra sigorta sağlamak istiyorlar.

Müminler inanmayanlara 2016 yılında bir gizem oldu. Beyaz evanjelikler, herhangi bir günde on emirden bazılarını kırmaya çalışan bir başkan adayının ardında bu sayılara katlanırlardı. Ancak bu destek - Beyaz Evanjeliklerin yüzde 80'inden fazlası, Trump'a oy vermeyi sona erdirdi - bir amaç için bir araçtı. ABD'nin dini hakkı için geri ödeme süresi.

“Bir risk aldılar ve şimdi de ödül aldılar”, kürtaj karşıtı Aile Araştırma Konseyi başkanı Tony Perkins, bu hafta Bay Trump'tan sonra Şimdiden hızlı bir şekilde, hâlihazırda hazırladığı muhafazakâr adaylar listesinden üst mahkeme yargıcına adını vereceğini belirtti. “Yaşam için sağlam beş puan alacaksın.”

85 yaşındaki liberal dişi aslan olan Ruth Bader Ginsburg, Bay Trump’ın başkanlığı sırasında emekliye ayrılır ya da ölürse altı olur. Adalet Ginsburg, kadınların ve azınlık haklarının muhalif savunucusu olarak kalırken, Bay iken emekli olmalıydı.

Bu beklenti, Trump'un 2020'ye kadar olan politik üssünü sağlamlaştırmak için gittikçe artan bir şekilde harekete geçmesiyle başlıyor.

Sayın Obama'nın mirası olan bir neslin Yüksek Mahkemeyi şekillendirmesi artık Bay Trump'ın. Sayın Obama iki güçlü randevu yaptı - Sonia Sotomayor ve Elena Kagan - ama onlar sadece kendilerinden biraz daha az liberal adalet yerini aldı. Eğer Adalet Kennedy, Obama'nın ikinci döneminde emekli olduysa ve Obama Beyaz Saray, Yargıç Garland için bir Senato onay otoritesini zorladıysa, kadınların hakları, LGBTQ vatandaşları ve azınlıklar şimdi tehlikede olmayacaktı.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

div > div> div> div> div>

Hikaye, reklamın altında devam ediyor

div> div>

Handmaid's Tale kadar kötü olmayabilir. Kürtaj tamamıyla yasaklanmayacak. Ancak, ona erişimi kısıtlayan devlet yasalarının, bir Yüksek Mahkeme zorluğundan hayatta kalma olasılığı daha yüksektir.

Sendikal haklar daha da gutted olacak. Siyasi bağışlar üzerindeki sınırlar tamamen yol kenarına çıkabilir. Ne de olsa, Amerikan muhafazakârlarının gözünde özgür konuşmayı, seçimleri satın alma zaferinin hakkından çok daha fazla ifade eden şey nedir?

Sayın Trump'un olanaksız cumhurbaşkanlığının sadece talihsiz bir dipnot olması isteyenler için Bu haftanın olayları tek başlarına yanlış olduğunu kanıtladı. .

Kaynak: www.theglobeandmail.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP