25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Güneş soyulmasını engelleyebilirsiniz!

Güneş soyulmasını engelleyebilirsiniz!
17 Haziran 2016 13:00

Bronzluğunuzu kaybetmemek için cildinizin soyulmasını engelleyebilirsiniz.

Kış boyunca iple çektiğimiz tatilin en güzel yanlarından biri denize girmek ve tabi ki çekiciliğimize tavan yaptıran bronz bir tene kavuşmaktır. Ancak tam tenimiz bronzlaşır ve soyulma kabusu ile karşılaşırız! Onca uğraşıp bronzlaştıktan sonra soyulmak hiç birimizin hoşuna gitmez hatta bazılarımızın tatili bu nedenle zehir bile olabilir. Aslında bazı önlemler ile soyulmayı engellemek elimizde. İşte güneş yanığı soyulmasını engelleyecek birkaç basit yöntem.

Cildinize uygun koruma faktörlü güneş kremleri kullanın

Güneş yanığı nedeni ile soyulmamak için ilk koşul cildinize uygun koruma faktörlü güneş kremi kullanmak. Ancak tabi güneş kremi kullanımında da aşırıya kaçmamak gerektiğini söylemeden geçmeyelim.

After sun kullanın

Güneşlendikten ve duş aldıktan sonra after sun yani güneş sonrası kremleri kullanmak da soyulmayı engellemek için oldukça etkili bir yöntem.

Zeytinyağından faydalanabilirsiniz

Soyulmayı engellemek için en önemli şey cildi yeteri kadar nemli tutmak ve bunun için doğal nemlendiricilerin en etkilisi olan zeytinyağından faydalanabilirsiniz. Güneş yanığı olan bölgelerinize zeytinyağı sürmeniz cildinizi derinden nemlendirmenizi sağlayarak soyulmayı engelleyecektir.

Su içmeyi unutmayın!

Elbette cildi dışarıdan nemlendirmek yetmez, içten de nemlendirmeniz gerekir ve bunun için de tabi ki bol bol su içmek tek yoldur. Tatil boyunca bol su içerek cildinizin içten nemlenmesini sağlayarak soyulma riskini minimuma indirebilirsiniz.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP