USD
18°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Google Haritalar için Türkçe dil müjdesi

Google Haritalar için Türkçe dil müjdesi
06 Mayıs 2018 15:58

İnternet devi Google’ın popüler uygulamalarından Haritalar, bugün bizleri yakında ilgilendiren çok ehemmiyetli bir aktüelleme aldı.

İnternet devi Google’ın popüler uygulamalarından Haritalar, bugün bizleri yakında ilgilendiren çok ehemmiyetli bir aktüelleme aldı. Uygulama bu aktüelleme ile çok daha kullanışlı hale geldi.

Uzun zamandır Türkçe arayüz takviyeyi bulunan Google Haritalar, artık harita üzerinde gördüğünüz her şeyi Türkçe karşılığıyla gösteriyor. Aralarında Türkçe‘nin de olduğu 39 değişik yeni dile destekledir hale gelen uygulama, böylece haritadaki bulguları daha basit hale getiriyor. Firma tarafından söylenen öteki yeni diller 1.25 milyar insan tarafından konuşuluyor ise şu biçimde sıralanıyor;

“Afrikaans, Arnavut, Amharca, Ermenice, Azerice, Boşnakça, Birmanya, Hırvatça, Çekçe, Danca, Estonca, Filipince, Fince, Gürcüce, İbranice, İzlanda dili, Endonezya dili, Kazakça, Khmer, Kırgız, Lao, Letonya, Litvanyalı, Makedon, Malay, Moğol, Norveç, Farsça, Romen, Sırpça, Slovakça, Slovence, Swahili, İsveççe, Ukraynaca, Özbekçe, Vietnamca ve Zulu.”

İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR
Android dünyasını tehdit eden yeni risk

Google Haritalar en iyi çalışan navigasyon uygulamalarından

Türkiye’deki kullanıcıların hoşlanarak kullandığı uygulama, artık çok daha kullanışlı hale gelmiş vaziyette. iOS ve Android tarafında da gelen Türkçe dil takviyeyi, kısa müddette herkes için faal edilecek sınıyor. Bir Hayli şahıs için şimdiden sarih olan yeni dil, uygulamanın çehresini değiştiriyor. Google’ın mevzu hakkında yaptığı söyleme ise burada bulunuyor.

Alakalı Video

Firmadan yeni AR uygulaması

Google Haritalar

Google Haritalar

Maliyet Fiyatsız Ebat 154.8 MB Yükle App Store Maliyet Fiyatsız Ebat Değişken Yükle Google Play Store

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP